Uczestnicy Denali 2015 już na wysokości 4 tys. m

Wczoraj uczestnicy wyprawy Denali 2015, kpt. Marcin Kalita i kpt. Piotr Knop, dotarli do czwartego obozu górskiego, położonego na wysokości 4330 m. Warto jednak zaznaczyć, iż wyruszyli oni bezpośrednio z obozu drugiego (2900 m n.p.m.), gdzie w czasie trzynastogodzinnej podróży ominęli obóz trzeci by pod wieczór dotrzeć do przedostatniego postoju na szczyt McKinley.

Przypominamy, że wyprawa ?Denali Mount & Run Expedition 2015? jest nie tylko wydarzeniem o charakterze sportowym, ale to także zbieranie środków finansowych na rzecz fundacji wojsk specjalnych ? KRS Formoza. Ponadto ważnym celem, na który chcą zwrócić szczególną uwagę jej uczestnicy, jest integracja z Polonią zamieszkującą w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dlatego też została stworzona idea ?Spotkania na Alasce pod znakiem BIAŁOCZERWONEJ?.

Szczyt McKinley z zaznaczonymi obozami

Uczestnicy wyprawy przed wyruszeniem na szczyt

Widok z drugiego obozu

Widok z drugiego obozu

Pamiętajcie też, że swoją postawą możecie wesprzeć żołnierzy, którzy swoją służbę dla ojczyzny przypłacili zdrowiem lub życiem, wpłacając datki na konto fundacji KRS Formoza:
Nr konta: 02 1240 5354 1111 0010 5117 9431 PEKAO S.A. Oddział w Gdyni z dopiskiem ?DENALI?

>>> Szczegółowy plan wyprawy <<<

Autor: Paweł Kmiecik

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.