Fot. Screen YouTube.

Walki w Syrii z perspektywy drona [WIDEO]

Na YouTube pojawiło się nagranie wideo, ukazujące walki w miejscowości Chan Tuman i sąsiednich wsiach w okolicy syryjskiego miasta Aleppo. W regionie trwają krwawe starcia pomiędzy siłami rządowymi Baszszara Al-Asada a Frontem al-Nusra, wspieranym przez Al-Kaidę.

Jak informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (Syrian Observatory for Human Rights) w ciągu tylko ostatniej doby zginęło tam 70 osób. Miejscowość Chan Tuman jest strategicznie ważna ze względu na swoją lokalizację, gdyż leży w pobliżu drogi łączącej Damaszek z Aleppo. Front Al-Nusra odbił miejscowość z rąk wojsk rządowych, które kontrolowało je od grudnia ubiegłego roku i walki rozgorzały na nowo.

AKTUALIZACJA: Z racji, iż film został usunięty z serwisu YouTube, zamieszczamy poniżej odnośnik do innej kopii na serwisie LiveLeak.com: 

Czytaj także:

Rosyjskie bomby kasetowe spadają na Aleppo [WIDEO]

Terroryści zestrzelili syryjski Su-22 [WIDEO]

Rządowy MiG-21US zestrzelony przez opozycję w Syrii

Rosjanie ostrzelali Izraelczyków?

Irańskie drony Shahed 129 nad Syrią

Syria: Amerykańska i rosyjska baza wojskowa w odległości 50 km od siebie

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.