?Wolność liczy się w każdym wieku? ? rusza ogólnopolska kampania informacyjna z okazji 100. rocznicy powstania wielkopolskiego

15 września rusza kampania ?Wolność liczy się w każdym wieku? promująca obchodzoną w tym roku setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Zaangażowali się w nią aktorzy i vlogerzy, którzy będą promować wiedzę na temat powstania.

Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, które jest organizatorem uroczystości:

Celem jest zwiększenie rozpoznawalności Powstania Wielkopolskiego wśród mieszkańców Polski poprzez atrakcyjne w formie i wymowie działania, które zainspirują odbiorców do tego, aby dowiedzieć się więcej na temat przebiegu i znaczenia Powstania Wielkopolskiego. Pomogą w tym zaangażowani w kampanię ambasadorowie: Katarzyna Herman, Jan Wieczorkowski, Olga Kalicka i Mateusz Damięcki. W serii filmów, które od 19 września będą promować kampanię na kanale YouTube, każdy z aktorów opowie o powstaniu widzianym oczami postaci historycznych. W drugiej odsłonie kampanii tematem filmów będzie wolność – która tak jak i hasło kampanii – buduje pomost między pokoleniami.

Kampania będzie obejmować także portale społecznościowe, radio, prasę i kina. Wszystkie informacje będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej 27grudnia.pl oraz profilu 27grudnia.pl na Facebooku.

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Główne uroczystości odbędą się 27 grudnia w Poznaniu.

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

 

Komentarze