Nigeria zaznaczona na czerwono na mapie świata / Źródło: Wikimedia Commons

Wybuch bombowy spowodował wiele ofiar w Nigeryjskim mieście

Co najmniej dwadzieścia osób zginęło od wybuchu bomby w mieście Zaria, które znajduje się w północnej części Nigerii w stanie Kaduna.

We wtorek przed południem czasu polskiego gubernator stanu Kaduna Nasir Ahmad El-Rufai na swoim koncie Tweeterowym wyraził słowa żalu z powodu śmierci tylu ofiar.

Według świadków zamach miał miejsce we wtorek o godzinie 9:00 czasu polskiego. Jeszcze żadna organizacja nie przyznała się do ataku, jednak Zaria jest miastem, które już wcześniej było terroryzowane przez bojowników Boko Haram. Od ostatniego miesiąca zwiększyli oni swoją działalność przeciwko ludności cywilnej w tym rejonie.

W poniedziałek późnym wieczorem trzynastolatka wysadziła materiały wybuchowe w pobliżu meczetu w drugim, co do wielkości, nigeryjskim mieście Kano. Dziewczynka miała na sobie ładunki wybuchowe i była ich jedyną ofiarą.

Ta akcja samobójcza młodej terrorystki miała miejsce dzień po innym ataku bombowym, w którym zamachowiec wysadził się w kościele w mieście Potiskum, należącym do stanu Yobe ? w północnej części Nigerii. Wybuch zabił pięć osób. Tego samego dnia w niedzielę dwa zamachy terrorystyczne w mieście Dżos, znajdującym się w stanie Plateau w centralnej części Nigerii kosztowały życie czterdziestu czterech osób.

Komentarze