Akcja „Wywieśmy flagi”

W 2013 roku nasz portal rozpoczął internetową akcję ?Wywieśmy flagi?, której celem jest propagowanie patriotyzmu prostym gestem ? zachęceniem wszystkich Polaków do wywieszania biało-czerwonej flagi z okazji rocznic ważnych dla naszej tożsamości narodowej. W tym celu wykorzystujemy portal społecznościowy Facebook, tworząc na nim specjalne wydarzenia przypominające Polakom o rocznicach, z których powinniśmy być dumni i czcić je poprzez wywieszenie flagi narodowej.

Pierwszym działaniem, które podjęliśmy było uczczenie pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego. Musimy pamiętać, że dzień jego wybuchu jest istotną datą w dziejach Polski, a co za tym idzie, w kalendarzu każdego patrioty. Był to czas, gdy młodzi ludzie wykonując rozkazy i w imię Ojczyzny stanęli do walki dając odpór niemieckiej armii.

Nasza akcja cieszyła się ogromną popularnością, o czym świadczą liczby. W utworzonym wydarzeniu wzięło udział 5,5 tys. użytkowników facebooka. Wsparło nas wiele portali internetowych, m. in. portale Media i Młodzież oraz wmeritum.pl, którzy to zostali patronami medialnymi akcji. Ponadto  uzyskaliśmy aprobatę i wsparcie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Link do akcji: http://www.facebook.com/events/580391188679643/

Galeria flag: 1 sierpnia

Drugą inicjatywę nazwaliśmy ?Flaga na rocznicę bitwy warszawskiej!?, a jej celem było upamiętnienie rocznicy wielkiego zwycięstwa Polaków nad bolszewikami w bitwie pod Warszawą w 1920 roku. Uważamy, że 15 sierpnia ? czyli dzień święta Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej ? powinien znaleźć miejsce w sercu każdego Polaka, gdyż należy uczcić pamięć setek żołnierzy, którzy przelewali swoją krew za Ojczyznę.

Link do akcji: http://www.facebook.com/events/592834420756855

Galeria: 15 sierpnia

Trzecia nasza akcja została oczywiście zorganizowana na dzień 11 listopada, który chyba jest najważniejszym dniem w historii Polski. Wtedy to, w 1918 roku, po 123 latach zaborów udało nam się odzyskać własną państwowość. Ponadto Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do uczczenia wszystkich Polaków walczących w obronie naszej Ojczyzny, dlatego pamięć o nich jest tak ważna dla naszej tożsamości narodowej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 3 tys. użytkowników.

Link do akcji: http://www.facebook.com/events/195051850666774

Galeria: 11 listopada

Nie zamierzamy poprzestać na powyższych akcjach i chcemy kontynuować naszą inicjatywę, dlatego też zapraszamy do wsparcia nas poprzez promowanie akcji:

http://www.facebook.com/wywiesmyflagi