Źródło: Grafika Patriotyczna

Zmarł żołnierz NSZ

W dniu 10 grudnia 2013 r. odszedł na Wieczną Wartę Kazimierz Młynarski ps. ?Kruk? – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, porucznik Wojska Polskiego.

Kazimierz Młynarski urodzony 13 lutego 1928 r w Dąbrowie był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych. Od stycznia do lipca 1944 r. walczył w zgrupowaniu swojego brata Stanisława Młynarskiego ps. ?Orzeł? działającym w powiecie Janów Lubelski – Kraśnik.

Kazimierz Mlynarski / Źródło: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Lublin

Kazimierz Młynarski / Źródło: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Lublin

Od 1997 r. był aktywnym członkiem Związku Żołnierzy NSZ. Od 2004 r. do chwili śmierci był prezesem Koła Związku w Łychowie. Uczestniczył w wielu pracach nad budową pomników i tablic pamiątkowych poświęconych Narodowych Siłom Zbrojnym m. in. tablicy kpt. Wacława Piotrowskiego w Kraśniku, pomnika w Zalesiu, Stróży, mogiły w Marynopolu.

Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. za spokój duszy zmarłego w dniu 13 grudnia 2013 r. o godz. 12:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku (ul. Klasztorna 3).

Cześć Jego pamięci!

Komentarze

Absolwent historii i politologii na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się historią wojskowości XX w., stosunkami międzynarodowymi, terroryzmem oraz polskimi misjami stabilizacyjnymi poza granicami kraju.