„Żołnierze spod znaku trupiej główki” pod naszym patronatem!

Miło nam poinformować, iż portal Nowa Strategia został patronem medialnym publikacji Jacka Jaworskiego pt. „Żołnierze spod znaku trupiej główki”.

To książka, która stanowi rodzaj wyczerpującej encyklopedii wszystkich jednostek wojskowych i policyjnych całego świata, a także ruchów narodowo-wyzwoleńczych i innych, które wyróżniały się stosowaniem znaku trupiej główki.

Choć wojskowa oznaka w postaci czaszki kojarzy się na ogół z okresem II wojny światowej i przypisywana jest złowieszczej symbolice SS, to jednak trzeba wiedzieć, że niemal wszystkie europejskie armie, z wyjątkiem szwajcarskiej i duńskiej, posługiwały się znakiem trupiej główki od wielu stuleci. Również w Polsce znak ten znalazł swe silne odzwierciedlenie na czapkach, mundurach, odznakach pułkowych, sztandarach itp., poczynając od 1830 roku aż do współczesności, zastępując często tradycyjnego orła.


9788378872030

Autor: Jacek Jaworski

Tytuł: Żołnierze spod znaku trupiej główki

Wydawnictwo: Dragon

Liczba stron: 432

Okładka: twarda

Format: 206 x 283 mm

ISBN: 978-83-7887-203-0

 > Książkę można kupić u wydawcy tutaj <

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.