13 września ppor. Piotr Hallmann wraca do octagonu UFC!

Ppor. Piotr Hallmann  wraca do Oktagonu UFC. 13 września na gali UFC Fight Night 51 w Brazylii przeciwnikiem ?Płetwala? będzie weteran UFC, Brazylijczyk Gleison Tibau (MMA 29-10). Piotr Hallmann ma 27 lat. Ukończył gdyńską Akademię Marynarki Wojennej. Jest trzecim Polakiem, który miał okazję walczyć w UFC. W swojej karierze stoczył 17 walk, z czego 15 wygrał.

Ultimate Fighting Championship to prestiżowa organizacja powstała w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych. Gale przez nią organizowane słyną ze szczególnej widowiskowości. Uczestniczą w niej najlepsi zawodnicy na świecie.

Źródło: mmarocks.pl

Źródło: mmarocks.pl

To będzie czwarta walka Hallmanna w UFC. 5 września 2013 r. gdynianin w imponującym stylu zadebiutował w nowej organizacji, pokonując w brazylijskim Belo Horizonte Francisco Trinaldo. Przy okazji nasz bohater zainkasował 50.000 $ za poddanie wieczoru. 26 października w Manchesterze przegrał na punkty z Amerykaninem Alem Iaquintą. 24 maja w Las Vegas na gali UFC 173 rywalem ?Płetwala” był Yves Edwards. Polak poddał Amerykanina po raz drugi zgarniając bonus w wysokości 50.000 $.

Powodzenia!

Źródło: mmarocks.pl

Źródło ikony wpisu: mmania.pl/Orange Sport

Absolwent historii i politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowany geografią polityczną świata i aspektami działalności Unii Europejskiej. Jak sam podkreśla, jego konikiem jest historia III Rzeszy, a także kampanie wyborcze w USA.