Fot. screen YouTube.

BOR rekrutuje [WIDEO]

Biuro Ochrony Rządu (BOR) nowym spotem reklamowym pt. ?A jak wyglądał Twój dzień?? promuje służbę w swoich szeregach, która polega na wykonywaniu zadań z zakresu ochrony osób, obiektów i urządzeń ważnych ze względu na dobro i interes państwa polskiego.

W poniedziałek, w dniu 2 stycznia br. na kanale YouTube Biura Ochrony Rządu (BOR) pojawił się niekonwencjonalny spot reklamowy, promujący służbę w formacji, pokazując codzienną służbę, jak i szkolenie w niej. Oto i on:

Odznaka organizacyjna BOR. / Wikimedia Commons.

Odznaka organizacyjna BOR. / Wikimedia Commons.

Jeśli kogoś przekonał powyższy spot, to aby spełnić warunki rekrutacji do BOR, kandydat musi posiadać obywatelstwo polskie oraz nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacji uzbrojonej (w czasie pokoju), uregulowany stosunek do służby wojskowej poprzez przeniesienie do rezerwy oraz być osobą niekaraną za popełnienie przestępstw, korzystającą z pełni praw publicznych, gotową podporządkować się dyscyplinie służbowej oraz potrafiącą dostosować się do trudnych warunków pełnienia służby. Ponadto, od kandydatów na funkcjonariuszy wymaga się posiadania specjalistycznych umiejętności przydatnych w służbie, uprawiających sporty walki, wodne, samochodowe oraz strzelectwo czy znających języki obce. Kandydat, po pozytywnym przejściu procedury rekrutacyjnej, mianowany zostaje funkcjonariuszem BOR w służbie przygotowawczej na okres 3 lat. Po tym okresie i uzyskaniu pozytywnej opinii zostaje mianowany funkcjonariuszem BOR w służbie stałej.

Z uwagi na aktualnie prowadzony nabór do służby przygotowawczej w BOR, po więcej informacji odsyłamy na stronę Biura Ochrony Rządu TUTAJ. Są tam zawarte informacje ogólne, wymagane dokumenty, etapy postępowania, cechy preferencyjne kandydatów oraz normy egzaminacyjne dla nich.

Czytaj także:

Charakterystyka współczesnych zagrożeń wewnętrznych w sferze politycznej

Służby specjalne III RP

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.