Dragon Ride w Białymstoku / Źródło: Nowa Strategia

Fotorelacja – Dragoon Ride w Białymstoku

Marsz drogowy sił amerykańskich, który wyruszył z Estonii, dotarł w dniu wczorajszym do Białegostoku. Dziś od godziny 8:00 do 9:30 wszyscy zebrani na rynku Kościuszki mogli przyjrzeć się amerykańskim wozom opancerzonym „Stryker” , porozmawiać z żołnierzami oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. 

Na rynku zebrało się ok. 1000 ludzi. Amerykański sprzęt cieszył się dużym zainteresowaniem zgromadzonych.

 Kapitan Russle Moore:

Dzień Dobry Państwu,
Nazywam się Russle More i reprezentuje trzeci szwadron drugiego pułku kawalerii. Znaleźliśmy się dzisiaj w Polsce, ponieważ wracamy z naszego pobytu w Estonii. Przejechaliśmy już przez Litwę , Łotwę, dziś jesteśmy w Polsce i udajemy się do naszej bazy w Niemczech. Nasz przyjazd jest częścią operacji  „Atlantic Resolve”, która ma za zadanie pokazać dobre przygotowanie Sojuszu Północno-Atlantyckiego do wszelkich działań.

Stryker7

Stryker6Stryker9Stryker3Stryker 10

Stryker1

Stryker2

Stryker 10

Stryker13

Zdalnie sterowany moduł uzbrojenia M151 Protector z zamontowanym na nim Browningiem M2

Zdalnie sterowany moduł uzbrojenia M151 Protector z zamontowanym na nim Browningiem M2

Stryker13

Stryker14

Absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku na kierunku "Bezpieczeństwo Narodowe". Obecnie student Uniwersytetu Białostockiego na wydziale historyczno-socjologicznym - kierunek "Stosunki Międzynarodowe". Koordynator działu "Bezpieczeństwo" portalu "Nowa Strategia". Prowadzi bloga "Piotr Kular" na portalu Mpolska24.pl gdzie posiada status eksperta. Obszar jego zainteresowań dotyczy bezpieczeństwa narodowego oraz międzynarodowego w kontekście prowadzonej polityki bezpieczeństwa państw takich jak Rosja, Ukraina oraz Białoruś.