Mi-2. /Fot. por. nawig. Ryszard Sikora

Incydent z udziałem śmigłowca Mi-2 z 49. Bazy Lotniczej

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w dniu 19 marca br. doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem śmigłowca Mi-2 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Maszyna wykonywała rutynowy lot treningowy.

/fot. Wikimedia Commons

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ) poinformowało o incydencie lotniczym z udziałem śmigłowca Mi-2 z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Do incydentu miało dojść 19 marca br. około godziny 16:30 w okolicy miejscowości Lędowo. Podczas rutynowego lotu treningowego i wykonywania manewrów na małej wysokości, śmigłowiec Mi-2 zahaczył o linię energetyczną.

Na pokładzie śmigłowca znajdowało się dwóch członków załogi ? jak wynika z oświadczenia prasowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, nikt nie odniósł obrażeń. Maszyna powróciła na macierzyste lotnisko w Pruszczu Gdańskim o własnych siłach. Wyjaśnianiem przyczyn tego zdarzenia zajmie się Żandarmeria Wojskowa (ŻW) oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: DG RSZ – Zdarzenie lotnicze z udziałem śmigłowca Mi-2

Zobacz także:

Wypadek polskiego śmigłowca wojskowego we Włoszech [FOTO]

Znamy przyczynę pożaru polskiego myśliwca MiG-29

Pożar polskiego myśliwca MiG-29 w 22. BLT w Malborku

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.