Fot. screen YouYube.

Jak wygląda tzw. tarcza antyrakietowa? [WIDEO]

Kilka dni temu oficjalnie rozpoczęto budowę Aegis Ashore Missile Defense System (AAMDS), zwanej popularnie tarczą antyrakietową w Redzikowie k. Słupska. Ale jak będzie wyglądać pierwsza amerykańska instalacja wojskowa w naszym kraju? Na to pytanie odpowiadają nagrania wideo, przedstawiające już istniejącą instalację AAMDS w Naval Support Facility (NSF) Deveselu w Rumunii.

Filmy zostały opublikowane na oficjalnym kanale YouTube głównodowodzącego amerykańskich sił morskich w Europie (United States Naval Forces Europe) adm. Marka E. Fergusona III.

Tak wygląda infrastruktura rumuńskiej AAMDS z zewnątrz:

…oraz w środku:

Czytaj także:

Rozpoczęto budowę tarczy antyrakietowej w Polsce

Wybrano wykonawcę pod budowę tarczy antyrakietowej w Polsce

Budowa bazy antyrakietowej w Redzikowie

Tarcza antyrakietowa w Rumunii już działa

Pierwsze SM-3 Block IIA dla Redzikowa

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.