Operatorzy JWK z Lublińca w czasie szkolenia. / Źródło: Archiwum Jednostki Wojskowej Komandosów.

JWK Fit App: aplikacja treningowa prosto od Komandosów z Lublińca

W niedzielę, w dniu 5 lutego br. w sklepie internetowym Google w kategorii ’Zdrowie i fitness’ pojawiła się interesująca bezpłatna aplikacja przygotowana z inicjatywy dowództwa Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

W niedzielę, w dniu 5 lutego br. w sklepie internetowym Google w kategorii 'Zdrowie i fitness’ pojawiła się interesująca bezpłatna aplikacja przygotowana z inicjatywy dowództwa Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. JWK Fit App to aplikacja treningowa dostępna na platformę Android, ma wspomagać proces nabywania tężyzny fizycznej oraz bez wątpienia niejako przygotować kandydatów do drugiego etapu selekcji do JWK, czyli do sprawdzianu sprawności fizycznej.

Opublikowana na łamach sklepu Google Play aplikacja na pierwszy rzut oka wyróżnia się prostą szatą graficzną. Warto zaznaczyć, że posiada ona dwie zasadnicze opcje: ’kalendarz’ oraz ’instrukcje’.

Opcja 'kalendarz’ to tak naprawdę mobilny trener personalny, pozwalający na automatyczne zaplanowanie planu treningowego w oparciu o wprowadzone na wstępie wyniki. Najpierw zainteresowany musi wykonać „możliwie największą liczbę” pompek, brzuszków, podciągnięć oraz przysiadów – po wykonaniu ćwiczenia i wprowadzeniu odpowiednich danych w formularzu oczom użytkownika ukazuje się spersonalizowany plan treningowy. 

Opcja 'instrukcje’ to nic innego jak zbiór wszystkich ćwiczeń zawartych w programie treningowym. Instrukcje zawarte w formie zdjęć przedstawiają prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń. Ponadto aplikacja ułatwia zadanie ’zapominalskim” poprzez ustawienie przypomnień o treningu – można wybrać godzinę o której codziennie będzie pojawiała się notyfikacja.

Aby pobrać aplikację wejdź do sklepu Google Play i wyszukaj aplikację ’JWK Fit App’ lub kliknij tutaj! Ponadto jeśli pragniesz zasięgnąć szczegółowych informacji na temat tego czym jest selekcja i jak przebiega i jak się do niej przygotować, oraz czego JWK oczekuje od potencjalnego kandydata odwiedź oficjalną stronę internetową Cichych i Skutecznych (kliknij tutaj) lub Ośrodka Szkolenia JWK (kliknij tutaj)!

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.