Transporter-wyrzutnia 5P85TE2 na podwoziu z rodziny BAZ-6402 systemu S-400 Triumf. / Wikimedia Commons.

Kontrakt na dostawę S-400 Triumf dla Indii

Federalna Służba Współpracy Wojskowo-Technicznej sporządziła umowę dotyczącą eksportu systemów rakietowych powietrze-powietrze S-400 Triumf (w kodzie NATO: SA-21 Growler) do Indii i oczekuje na reakcję partnerów.

?Federalna Służba opracowała międzynarodowy kontrakt na dostawę [zestawów] S-400 do Indii i złożyła ją w ręce naszych partnerów. Czekamy na ich odpowiedź? powiedział Władimir Drożdżow na targach zbrojeniowych DEFEXPO 2016.

Indyjskie media pod koniec ubiegłego roku poinformowały, że indyjska Rada do spraw Zakupów Obronnych (Defence Acquisition Council; DAC) dostała zielone światło na zakup zestawów S-400 i że umowa może być wyceniona na 400 mld ? (6 mld USD).

S-400 Triumf na ulicach Moskwy, podczas obchodów Dnia Zwycięstwa w 2009 roku. Źródło: Wikimedia Commons.

S-400 Triumf na ulicach Moskwy, podczas obchodów Dnia Zwycięstwa w 2009 roku. Źródło: Wikimedia Commons.

S-400 Triumf (w kodzie DIA/NATO: SA-21 Growler) jest najnowszym rosyjskim systemem przeciwlotniczym i przeciwrakietowym dalekiego zasięgu (nawet do 400 km), w tym do niszczenia celów o niskiej sygnaturze radarowej. Ostatnio informowaliśmy że przed końcem czerwca 2019 roku Rosja dostarczy do Chin dwa pułki systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych dalekiego zasięgu S-400 Triumf.

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.