Fot. screen Youtube

KURIER – oficjalny zwiastun polskiego filmu o Janie Nowaku-Jeziorańskim

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Pełna akcji sensacyjno-szpiegowska produkcja, inspirowana losami Jana Nowaka-Jeziorańskiego ? wielkiego patrioty i bohatera, którego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II Wojny Światowej. 

Pomysł zrobienia filmu upamiętniającego dokonania Jana Nowaka-Jeziorańskiego wyszedł od Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego i kierownika działu historycznego muzeum Piotra Śliwowskiego. Głównym wątkiem produkcji, będzie jedna z najtrudniejszych misji głównego bohatera, kiedy w 1944 roku przedostał się z Warszawy do Londynu i z powrotem, w celu przekazania informacji na temat planowanego wybuchu Powstania Warszawskiego, a także możliwego wsparcia aliantów.

W międzynarodowej obsadzie: Philippe Tłokiński, Julie Engelbrecht, Patrycja Volny, Adam Woronowicz, Rafał Królikowski,Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka i Jan Frycz.  Film „Kurier” na ekranach kinowych pojawi się już w marcu.

 

 

 

Miłośnik historii, a w szczególności zagadnień związanych z wojskowością. Obecnie stale interesuję się wydarzeniami w Wojsku Polskim. Zapalony bibliofil, poświęcający każdą wolną chwilę na czytanie książek.