Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, ppłk Krzysztof Jędrzejak i prezes zarządu Fabryki Broni ?Łucznik? ? Radom Sp. z o.o, Adam Suliga. /Fot szer. Paweł Bieliński

MSPO 2016: Karabiny MSBS dla Służby Więziennej

W piątek, w dniu 9 września br. podczas ostatniego dnia XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2016 w Kielcach doszło do podpisania kontraktu na dostawę karabinków MSBS dla Służby Więziennej.

W czasie ostatniego dnia XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2016 w Kielcach doszło do podpisania kontaktu pomiędzy Adamem Sulingą, prezesem zarządu Fabryki Broni ?Łucznik? a ppłk Krzysztofem Jędrzejakiem, Komendantem Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu na zakup 40 sztuk karabinków reprezentacyjnych Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS-5,56R) wraz z wyposażeniem na potrzeby kompanii honorowej Służby Więziennej. Łączny koszt kontraktu na dostawę 40 karabinków reprezentacyjnych MSBS-5,56R wraz z wyposażeniem wynosi ponad 440 tys. złotych brutto.

Razem z podpisaniem umowy z Fabryką Broni, polska Służba Więzienna zyskuje nowe, w stu procentach polskie wyposażenie

? mówi ppłk Krzysztof Jędrzejak

Karabinek reprezentacyjny MSBS-5,56R. /Fot. Damian Ratka.

Karabinek reprezentacyjny MSBS-5,56R. /Fot. Damian Ratka.

MSBS-5,56R to karabinek reprezentacyjny stanowiący specjalistyczną wersję karabinka podstawowego zbudowanego w układzie kolbowym Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej kal. 5,56 mm opracowanego przez Fabrykę Broni ?Łucznik? i Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie ? program powstał przy współpracy Dowództwa Garnizony Warszawa.

Karabinki reprezentacyjne Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS) znajdują się już na wyposażeniu Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Karabinki MSBS-5,56R zostały wprowadzone do służby już w kwietniu br. Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego po raz pierwszy zaprezentowała się z nową, opracowaną od podstaw i wyprodukowaną w Polsce bronią w dniu 3 maja 2016 roku podczas uroczystości z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Placu Zamkowym w Warszawie ? karabinki MSBS zastąpiły wysłużone karabinki kal. 7,62 mm wz. 1945 SKS.

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.