Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki pod naszym patronatem

W polskich księgarniach pojawiła się właśnie książka „Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki”, której wydawcą jest Oficyna wydawnicza Alma – Press. Jest to kolejna publikacja z serii Panorama techniki wojskowej. Miło nam poinformować, iż nasz portal został patronem medialnym książki.

Książka zawiera opisy 52 słynnych okrętów liniowych i pancerników, które pływały i walczyły w ostatnich pięciu stuleciach. Przedstawiono wszystkie główne etapy rozwoju okrętów artyleryjskich, zaczynając od Henry Grace ? Dieu, okrętu flagowego Henryka VIII i uwzględniono żaglowce takie jak Sovereign of the Seas, Santissima Trinidad i Victory. Najwięcej miejsca poświęcono epoce pancerników o napędzie parowym, która zaczyna się od wejścia do służby Gloirew 1859. Poznamy przeddrednoty, takie jak Inflexible, Mikasa, Indiana Cesariewicz. Autor szczegółowo opisuje też wielkie pancerniki z obydwu wojen światowych, jak choćby Derfflinger, Nagato, Hood, Scharnhorst, Vittorio VenetoYamato i Iowa. Wiele z nich mogło się poszczycić wyróżniającą służbą i brało udział w słynnych akcjach, jak choćby pościg Prince of Wales i Hooda za niemieckim pancernikiem Bismarck. Inne, np. Tirpitz, pamiętane są ze względu na strach, który budziły w przeciwniku, a jeszcze inne, np. USS Maine, tylko ze względu na zatonięcie w podejrzanych okolicznościach.

Spis zamyka ostatni pancernik Vanguard, który wszedł do służby w 1946 roku.

Każdy rozdział zawiera krótki opis okrętu, jego historię, kolorowe rysunki w trzech rzutach i dane techniczne. Tekst ilustruje ponad 200 obrazów i fotografii. To wspaniały przewodnik dla każdego historyka wojskowości i miłośnika wojen morskich.


najslynniejsze-okretyAutor: David Ross

Tytuł: Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma-press

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-7020-639-0

Liczba stron: 224

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.