Fot. sreen www.youtube.pl/polsat

?Niepodległość? – premiera wyjątkowego dokumentu w Polsacie [WIDEO]

12 listopada na antenie Polsatu będzie miała miejsce premiera filmu dokumentalnego ?Niepodległość?, w którym bardzo szeroko zostanie przedstawiona droga do niepodległości Polski oraz trud budowy państwa. Widzowie zobaczą niepublikowane dotąd materiały archiwalne.

Film ?Niepodległość? powstał w oparciu o odnalezione i niepublikowane wcześniej materiały archiwalne z lat 1914-1923, które dzięki  zastosowaniu najnowszych osiągnięć techniki zostały zrekonstruowane cyfrowo i pokolorowane.

Jak czytamy na stronie internetowej Polsatu:

Historia pokazana w filmie rozpoczyna się od I wojny światowej i udziału w niej setek tysięcy Polaków, którzy walczyli w różnych armiach na wielu frontach. Czynili to z myślą, że ten wyczekiwany przez wiele lat konflikt zaborców doprowadzi wreszcie do powrotu Polski na mapę Europy i świata. ?Niepodległość? uwzględnia także walkę o granice – m.in. powstanie wielkopolskie i powstania śląskie – kluczową dla polskiej wolności zwycięską wojnę polsko-bolszewicką, plebiscyty oraz zabiegi dyplomatyczne, jak choćby te z konferencji w Wersalu. Pozwala także zobaczyć czas budowy i tworzenia nowego państwa – wolnej i niepodległej Polski. Jest to również kronika ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Odtwarza zwyczajne życie, czyli czas na codzienną pracę, naukę i rozrywkę, który nadszedł po latach walki i przelewania krwi.

Film wyprodukowała MWM Media Sp. z o.o. przy współpracy z Telewizją Polsat, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

Premiera 12 listopada (poniedziałek) o godzinie 20:30 w Polsacie!

Źródło: www.polsat.pl, polsatnews.pl