Fot. screen YouTube.

Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie w akcji [WIDEO]

Żandarmeria Wojskowa opublikowała właśnie interesujący spot wideo, przedstawiający żołnierzy z Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie, ukazującego trudy ich służby w kraju, jak i poza granicami Polski.

fot. oszw.warszawa.wp.mil.pl

Ponad czterominutowy film, przygotowany przez Oddział Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej przedstawia żołnierzy z Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie, którzy m.in. torują sobie przejścia przy użyciu środków mechaniczno–-pirotechnicznych, chronią osoby o statusie VIP, zatrzymują podejrzane osoby w poruszających się pojazdach, zapewniają osłonę strzelca wyborowego, przeprowadzają akcje odbijania budynków, autobusów, kolejki metra, samolotu pasażerskiego, jednostki pływającej z rąk terrorystów, przy współpracy ze Strażą Graniczną (SG) oraz policją wojskową (MP) państw sojuszniczych w Afganistanie.

Wideo:

Warto zauważyć, że w dniu 22 lutego br. na stronie internetowej Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej (OSŻW) pojawiła się informacja o rozpoczęciu naboru do służby w jej szeregach w 2017 roku. Poinformowano, że w br. będzie prowadzony cykliczny nabór do służby w Wydziale Ochrony i Wydziale Działań Specjalnych dla kandydatów (żołnierzy zawodowych, żołnierzy rezerwy i funkcjonariuszy) na stanowiska służbowe: Podoficer Młodszy (kapral/starszy kapral, plutonowy) oraz Podoficer (sierżant, starszy sierżant i młodszy chorąży). Preferowany będzie udział kandydatów z uprawnieniami do kierowania pojazdami kat. B i C oraz żołnierzy/funkcjonariuszy z uprawnieniami do samodzielnego prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych. Więcej informacji na temat naboru do służby TUTAJ.

Źródła:

youtube.com: Żandarmeria Wojskowa

oszw.warszawa.wp.mil.pl: kwalifikacje do służby w oddziale

Czytaj także:

BOR rekrutuje [WIDEO]

MSWiA: Żandarmeria Wojskowa wesprze działania Policji

Rozwiązania prawno-organizacyjne w zakresie zwalczania terroryzmu w Polsce

Zwalczanie terroryzmu w Polskiej polityce bezpieczeństwa

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.