?Pierścień Ognia? pod naszym patronatem medialnym

Miło Nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad książką ?Pierścień Ognia?, autorstwa Jakuba Pawełka, której wydawcą jest wydawnictwo WarBook. Książka miała premierę w dniu dzisiejszym.

Tajwan jako pierwszy opracowuje futurystyczną technologię zimnej fuzji. Pekin dostrzega swoją szansę. Największa armia świata szykuje się do inwazji.

Stany Zjednoczone, jak zwykle, gdy w grę wchodzą zasoby, technologia i pieniądze, wysyłają swoją flotę.

Najpotężniejsza morska siła świata kieruje się ku wodom Morza Południowochińskiego.

Pacyfik staje się areną największego konfliktu morskiego od czasów II wojny światowej.

Gdzieś pośrodku tego piekła ląduje europejska jednostka specjalna Radegast z Polakami w swoich szeregach…

Fragment nr 1:

?Mierzące niemal osiemdziesiąt metrów okręty były jednymi z najnowocześniejszych konwencjonalnych podwodnych myśliwych, jakimi dysponowała chińska flota. Wyposażone w nowoczesną elektronikę, sonary oraz systemy łączności mogły niepostrzeżenie podejść większość okrętów.

Niewielka wataha dysponowała łącznie siedemdziesięcioma torpedami i pociskami przeciwokrętowymi. Jeśli operacja się powiedzie, nikt nie powinien zwrócić uwagi na samotne wilki, które skradają się do ofiary.

Lin Su zatrzymał się przy głównej konsoli. Pomost bojowy wypełniał przyjemny zgiełk pracujących na stanowiskach marynarzy. Krótkie komendy przelatywały z jednego końca mostka na drugi. Jeszcze nie musieli zachowywać absolutnej ciszy, jeszcze nie ? pomyślał komandor.

? Kurs dwa dziewięć zero. Wykonać ? powiedział Lin Su spokojnym głosem.

? Jest kurs dwa dziewięć zero! ? zameldował marynarz, po czym wprowadził do systemu odpowiednie dane.

? Przygotować się, właśnie przechodzimy do historii.?

Fragment nr 2:

?Gromada leciała szeroką ławą, rozciągającą się na kilka mil, dla obserwatora, który znajdowałby się na przepływającym przez Pacyfik statku, widok musiałby być niesamowity. Prawdziwa podniebna potęga.

Łącze ponownie ożyło, dane, jakie spłynęły do maszyny Tomsena, wywołały mimowolny uśmiech na ukrytej pod hełmem twarzy.

? Spójrz na lewo ? powiedział porucznik do drugiego pilota.

? Wow? ? szepnął Hendricksen.

Było ich przynajmniej kilkadziesiąt. Sunęły dosłownie kilka metrów nad niskimi falami oceanu. Jedna z kilku wystrzelonych przez amerykańskie okręty salw pocisków manewrujących typu Tomahawk Block IV przecinała powietrze z prędkością dochodzącą do dziewięciuset kilometrów na godzinę. Mrowie podłużnych cygar przefrunęło pod eskadrą Tomsena i pomknęło ku swoim celom.

Porucznik spojrzał na ekrany rozmieszczone w kokpicie. Jego Super Hornet szedł jak po sznurku, osobiście uważał, że mimo braku zaawansowanych technologicznie nowinek to właśnie F/A-18 wciąż jest królem przestworzy w amerykańskiej flocie powietrznej.?

Strona autora na Facebooku: Jakub Pawełek – cykl „Przymierze”


Jakub Pawełek "Pierścień ognia"Autor: Jakub Pawełek

Tytuł: Pierścień Ognia

Wydawnictwo: WarBook

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-64523-61-8

Liczba stron: 432

Format: 14,4 x 20,7 cm

>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.