Piotr Langenfeld ?Widowisko? – recenzja

W dniu 15 lutego 2017 roku nakładem wydawnictwa Warbook ukazała się książka Piotra Langenfelda pod tytułem ?Widowisko?. Najnowsze dzieło autora to powieść sensacyjna przedstawiająca losy młodego policjanta prowadzącego śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa kolekcjonera historycznych pamiątek i kryjącej się za tym tajemnicy.

Ambitny, młody policjant, ale już z przeszłością, podejmuje ryzykowne śledztwo, od początku płynąc pod polityczny prąd. Brutalne zabójstwo kolekcjonera artefaktów historycznych zaprowadzi go do świata wielkich międzynarodowych interesów i ludzi z najwyższych kręgów władzy. Ludzi, którzy tworzą historię, rozpoczynając i kończąc? wojny.

– Warbook

Opinia

Choć nie miałem wcześniej do czynienia z poprzednimi dziełami autora, to wiele słyszałem na ich temat ? opinie moich znajomych dzieliły się na zarówno dobre, jak i na te złe. Między innymi z tego powodu nie do końca wiedziałem czego mam się spodziewać po tej lekturze. Warto też zaznaczyć, że lektura obfituje w dynamiczne przejścia pomiędzy bohaterami ? takie postawienie sprawy przez autora początkowo wydawało mi się przesadzone i zniechęcało mnie do czytania. Po przeczytaniu zaledwie kilkudziesięciu stron stwierdziłem, że ?Widowisko? na pewno nie wpisuje się w kanon lektur, po które zwykle sięgam ? nie było tu aż tylu opisów scen balistycznych. Ta książka była za to czymś innym i intrygującym. Mimo wszystko się nie poddawałem się i czytałem dalej ? okazało się, że było warto! W miarę rozwijania się fabuły i śledzenia dalszych losów głównego bohatera Adama Thomala oraz innych pobocznych postaci zauważyłem, że to, co początkowo wydawało się błędem popełnionym przez autora, teraz sklejało się w jedną wielką całość. Każda kolejna karta i każdy kolejny rozdział książki rozbudzały moją ciekawość ? pojawiali się nowi ludzie, nowe wydarzenia i tajemnice oraz intrygi na skalę międzynarodową ? doprowadzając do tego, że po zakończeniu lektury czułem głęboki niedosyt.

Najnowsze dzieło Piotra Langenfelda to bez wątpienia ciekawa propozycja dla tych czytelników, którzy szukają pełnej tajemnic ekscytującej powieści sensacyjnej z lekką domieszką ciekawie zrealizowanych scen batalistycznych. Polecam serdecznie!

O autorze:

Piotr Langenfeld

dziennikarz i pisarz; współpracował z pismami ?Militaria XX wieku?, ?Armia?, ?Broń i amunicja?, a także z portalem Wirtualna Polska. Dwukrotnie przebywał w Afganistanie z US Army jako korespondent wojenny przydzielony do 25 Dywizji Piechoty i 10 Dywizji Górskiej w prowincjach Chost i Logar. Prezes Stowarzyszenia Historycznego Wielka Czerwona Jedynka zajmującego się propagowaniem i rekonstrukcją historii armii USA w czasie drugiej wojny światowej.


Autor: Piotr Langenfeld

Tytuł: Widowisko

Wydawnictwo: Warbook

Oprawa: miękka uszlachetniona ze skrzydełkami

Rok wydania: 2017

ISBN:   978-83-64523-77-9

Liczba stron: 336

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<


Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.