Podporucznik Hallmann-nowa gwiazda polskiego MMA

Na co dzień podporucznik Marynarki Wojennej RP w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej. W świecie sportu znany zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). O kim mowa? Czas poznać Piotra Hallmanna.

Piotr Hallmann ma 26 lat. Ukończył gdyńską Akademię Marynarki Wojennej. Jest trzecim Polakiem, który miał okazję walczyć w UFC. W dotychczasowej karierze na ringach MMA stoczył 15 walk, z których wygrał 14. Ultimate Fighting Championship to prestiżowa organizacja powstała w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych. Gale przez nią organizowane słyną ze szczególnej widowiskowości. Uczestniczą w niej najlepsi zawodnicy na świecie.

Po serii zwyciestw na krajowym i europejskim podwórku Hallmann dostał ofertę walk w UFC.  5 września 2013 r. gdynianin w imponującym stylu zadebiutował w nowej organizacji, pokonując w brazylijskim Belo Horizonte Francisco Trinaldo. Przy okazji nasz bohater zainkasował 50.000 $ za poddanie wieczoru.

Źródło: mmania.pl

Zołnierze MW kibicujący Hallmannowi. Płetwal to jego pseudonim.
Źródło: mmania.pl

Kariera podporucznika Marynarki Wojennej nabiera tempa. Nie minął nawet miesiąc od tego pojedynku, a ?Płetwal” już dostał propozycję nie do odrzucenia, by 26 października zastąpić kontuzjowanego Nigeryjczyka Anthony Njokuaniego w walce z Alem Iaquintą. Gdynianin nie zastanawiał się długo i już rozpoczął przygotowania.

Zwycięski debiut w organizacji UFC.  Źródło: mmarocks.pl

Zwycięski debiut w organizacji UFC.
Źródło: mmarocks.pl

26 października w Manchesterze z pewnością będzie mu łatwiej niż w Brazylii, bo podczas pojedynku może liczyć na doping licznej grupy polskich kibiców.

Bibliografia:

www.gdynia.pl
www.mmarocks.pl
www.mmania.pl

Absolwent historii i politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowany geografią polityczną świata i aspektami działalności Unii Europejskiej. Jak sam podkreśla, jego konikiem jest historia III Rzeszy, a także kampanie wyborcze w USA.