Fot. screen YouTube.

Pojawiły się dwa zwiastuny filmu ?Wołyń? [WIDEO]

Pod koniec kwietnia br. na serwisie YouTube pojawił się pierwszy zwiastun (teaser) długo oczekiwanego filmu ?Wołyń? w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, którego premierę zaplanowano na 7 października 2016 rok. Z kolei w dniu 13 lipca br. opublikowano drugi zwiastun.

Pierwszy zwiastun (26 kwietnia 2016):

Drugi zwiastun (13 lipca 2016):

Jest lato 1939 roku. Zosia to piękna, młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne (Źródło opisu: materiały prasowe dystrybutora Film It).

Jak podkreślił reżyser:

Ten film musi kipieć emocjami, ale ma być mostem, a nie murem. Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości w czasach nieludzkich. O miłości, która jest ponad podziałami.

Sześć dni wcześniej pojawił się pierwszy plakat do filmu:

Fot. materiały prasowe Film It.

Fot. Materiały prasowe dystrybutora Film It.

Czytaj także:

Sejm uzna zbrodnię wołyńską za ludobójstwo? Dwa projekty ustaw w komisjach

11 lipca ? rocznica rzezi wołyńskiej

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.