Logo Interpolu. /Fot. Interpol

Polski dzihadysta poszukiwany przez Interpol

Interpol opublikował czerwoną notę za Jakubem Jakusem ? 24-letni mężczyzna pochodzący z Sandomierza poszukiwany jest w związku z kilkoma zarzutami. Jednym z nich jest przynależność do tzw. Państwa Islamskiego.

Międzynarodowa organizacja policji, Interpol wydała czerwoną notę za Jakubem Jakusem. Interpol podejrzewa, że ten dwudziestoczterolatek, urodzony w 1992 roku w Sandomierzu, znający trzy języki (polski, angielski oraz arabski) wstąpił w szeregi dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).

Czerwona nota Interpolu.

Czerwona nota Interpolu.

Czerwona notka Interpolu podaje, że Jakub Jakus poszukiwany jest w związku z przynależnością do organizacji terrorystycznej tzw. Państwa Islamskiego (ISIS), nielegalnym posiadaniem broni palnej, ułatwianiem innym uczestnictwa w organizacji terrorystycznej, jaką jest Państwo Islamskie, oraz kradzieżą i wykorzystywaniem w celu utrudnienia identyfikacji dokumentów innej osoby. Wydanie przez Interpol czerwonej notki sprawiło, że 24-latek z Sandomierza jest obecnie poszukiwany w 190 krajach.

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.