Zwycięski debiut w organizacji UFC. Źródło: mmarocks.pl

Ppor. Piotr Hallmann wraca do oktagonu UFC!

Pamiętacie podporucznika marynarki wojennej Piotra Hallmanna? Jest trzecim Polakiem, który miał okazję walczyć w UFC. W dotychczasowej karierze na ringach MMA stoczył 16 walk, z których wygrał 14.

Ultimate Fighting Championship to prestiżowa organizacja powstała w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych. Gale przez nią organizowane słyną ze szczególnej widowiskowości. Uczestniczą w niej najlepsi zawodnicy na świecie.

To będzie trzecia walka Hallmanna w UFC. 5 września 2013 r. gdynianin w imponującym stylu zadebiutował w nowej organizacji, pokonując w brazylijskim Belo Horizonte Francisco Trinaldo. Przy okazji nasz bohater zainkasował 50.000 $ za poddanie wieczoru. 26 października w Manchesterze przegrał na punkty z Amerykaninem Alem Iaquintą. 24 maja w Las Vegas na gali UFC 173 rywalem ?Płetwala? będzie weteran ponad sześćdziesięciu zawodowych walk Yves Edwards.

Źródło: http://blog.betsafe.com/juras/2013/09/10/internetowy-kurier-sportowy/

Źródło: http://blog.betsafe.com/juras/2013/09/10/internetowy-kurier-sportowy/

Wobec hucznie zapowiadanych planów organizacji UFC jedna z wrześniowo-październikowych gal ma odbyć się w Łodzi. Liczymy na to, że już niedługo będziemy mogli oglądać najlepszych zawodników na świecie w naszym kraju.

Źródło:

mmarocks.pl

Absolwent historii i politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowany geografią polityczną świata i aspektami działalności Unii Europejskiej. Jak sam podkreśla, jego konikiem jest historia III Rzeszy, a także kampanie wyborcze w USA.