Recenzja książki: Igor Witkowski, Germania 1947 Zwycięstwo III Rzeszy.

Germania 1947 ? Zwycięstwo III Rzeszy zaczyna się w momencie, gdy agent polskiego wywiadu Adam Karszewski teraz zwany Otto Karsten przybywa do podziemnego kompleksu gdzie są przeprowadzane nieludzkie eksperymenty na ludziach. Służąc w SS Karsten widzi przygotowania do przeprowadzenia gigantycznego ataku chemicznego przeciwko zarówno Aliantom jak i Armii Czerwonej.

Kiedy do niego dochodzi jego efekty są kompletnie i miażdżąco zaskakujące dla Aliantów i ZSRR. Armie, które do tej pory zwyciężały Wermacht zaczynają pękać. Niedługo później rozpoczynają się przygotowania do jeszcze czegoś gorszego? do uderzenia w dwa najważniejsze miasta w Ameryce: Nowy Jork i Waszyngton.

Germania 1947 ? Zwycięstwo III Rzeszy to przerażająca wizja wojny jaka, by się rozpętała gdyby III Rzesza zdołała wprowadzić do służby uzbrojenie, które poziomem technologicznym odpowiadało latom 60 XX wieku. Poczynając od szybkich okrętów podwodnych zdolnych przez tygodnie nie wynurzać się na powierzchnię typu XXI, poprzez superciężkie czołgi serii E, a na końcu mając myśliwce zdolne latać z prędkościami ponad dwóch machów, te wszystkie wynalazki mogły kompletnie odmienić bieg wojny na korzyść Niemców.

Igor Witkowski to autor znany ze swoich badań dotyczących tak zwanych ?cudownych? broni Hitlera. Urodzony w 1963 w Warszawie od 1990 pracuje jako niezależny dziennikarz i badacz, który zajmuje się rozwojem techniki militarnej. Napisał kilkanaście książek związanych z projektami III Rzeszy od broni pancernej, aż do ?cudownych broni? Kraju Wschodzącego Słońca. Jego bardzo znanym dziełem jest dwuczęściowa książka Prawda o Wunderwaffe. Jest to zbiór pracy Autora na temat prac naukowych i zbrojeniowych jakie Niemcy prowadzili podczas II Wojny Światowej.

Germania to pozycja, która zmusza czytelnika do zastanowienia się nad tym jak bardzo blisko było do tego, by wszystko potoczyłoby się inaczej gdyby III Rzesza zdołała dokonać przełomu i wprowadzić do produkcji masowej awangardowe uzbrojenie mogące zniwelować przewagę liczebną Sprzymierzonych. To niezwykle przerażająca analiza możliwości jakie miała III Rzesza i jak daleko wyprzedzała pod względem rozwoju uzbrojenia Aliantów.

Polecam.

Student Instytutu Historycznego UW. Interesuję się historią wojskowości oraz techniką wojskową, w szczególności okres od początku II wojny światowej aż do dnia współczesnego.