Fot. screen YouTube.

Rheinmetall prezentuje film z nowym bojowym wozem piechoty Lynx [WIDEO]

Niemiecki Rheinmetall Defence opublikował spot reklamowy z nowym bojowym wozem piechoty Lynx, który został wcześniej zaprezentowany podczas targów zbrojeniowych Eurosatory 2016 w Paryżu.

Nowy bwp został zaprezentowany na paryskich targach w dniu 14 czerwca br. w konfiguracji KF31 (czytaj więcej: Lynx ? nowy bwp od Rheinmetall). Niemcy oferują także powiększony wariant wozu, oznaczony jako KF41. Kilka dni temu na oficjalnym kanale YouTube spółki pojawił się interesujący spot reklamowy z bwp (Schützenpanzer) Lynx:

Wymiary pojazdu w konfiguracji KF31 to 7,22 x 3,6 x 3,3 metra, masa to 38 ton (z możliwością zwiększenia do 42 ton), a jednostkę napędową stanowi rodzimy powerpack z silnikiem diesla o mocy 754 KM (563 kW). Uzbrojenie główne to 35-mm armata Wotan 35 o zasięgu do 3 km i trzylufowy napędowy karabin maszynowy RMG762, umieszczone na wieży LANCE. Uzbrojeniem dodatkowym jest dwuprowadnicowa wyrzutnia przeciwpancernych pocisków kierowanych (ppk). Lynx ma zostać także wyposażony w aktywny system samoobrony, a w przyszłości nie wyklucza się integracji z armatą kalibru 105 lub 120 mm. Pojazd przenosi do 6 żołnierzy desantu. W przypadku KF41 wymiary to 7,73 x 3,6 x 3,3 metra, masa standardowa to 44 tony (maksymalna: 49 ton) oraz silnik o mocy 940 KM (700 kW). Liczba żołnierzy desantu wzrasta do 8.

Czytaj także:

Litwa dołączyła do programu GTK Boxer

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.