/Fot. Rheinmetall

Rheinmetall zbuduje nowoczesne miasto treningowe

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall wygrał kontakt na budowę i doposażenie w nowoczesne systemy miasta treningowego składającego się z ponad 150 budynków dla nieujawnionego dotąd klienta z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall wygrał kontakt na budowę miasta treningowego dla potrzeb szkolenia z zakresu walki w terenie zurbanizowanym. Aktualnie brak jest informacji na temat kraju, dla którego koncern Rheinmetall zrealizuje to zamówienie na budowę i doposażenie tego ośrodka szkoleniowego. Jedyna dostępna informacja wskazuje, że chodzi o kraj z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

/Fot. Rheinmetall

/Fot. Rheinmetall

Centrum treningowe zostanie zbudowane w kraju nieujawnionego do tej pory klienta ? całość ośrodka treningowego zostanie zbudowana przy wykorzystaniu nowinek technicznych, tak by powstał ośrodek szkolenia zaawansowanego przygotowujący żołnierzy i pracowników odpowiednich służb do działania w przypadku operacji w terenie zurbanizowanym. Miasto szkoleniowe zostanie stworzone z ponad 150 budynków, mających odzwierciedlać prawdziwe warunki, z jakimi mogą spotkać się żołnierze podczas prowadzenia operacji w terenach zurbanizowanych. Nowe centrum szkoleniowe zostanie wyposażone w pełną gamę systemów szkoleniowych, tworząc zaawansowane środowisko szkoleniowe.

Głównym elementem systemów, w jakie zostanie wyposażony nowy kompleks treningowy będzie szerokopasmowa sieć łączności bezprzewodowej oraz system lokalizacji ? powstanie także, centrum kierowania, gdzie żołnierze będą mogli uczęszczać na odprawy po zakończeniu ćwiczeń. Ćwiczenia odbywać będą się z wykorzystaniem zaawansowanych systemów laserowych, pozwalających na zamontowanie na różnego rodzaju uzbrojeniu, w tym w pojazdach. Centrum kontroli i odpraw będzie na bieżąco śledzić ruchy każdego członka ćwiczeń, nawet w przypadku operacji w pomieszczeniach. W dodatku dla podniesienia realizmu szkolenia, nowy kompleks składający się z ponad 150 budynków zostanie wyposażony w systemy umożliwiające symulację ognia pośredniego artylerii lub moździerzy.

Zobacz także:

 

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.