Aplikacja WE:Go firmy Saab Training and Simulation. / fot. Saab Group.

Saab opracował nową aplikację treningową dla żołnierzy

W dniu 14 grudnia br. należąca do szwedzkiego koncernu zbrojeniowego firma Saab Training and Simulation poinformowała o opracowaniu nowej aplikacji WE:Go dla żołnierzy, używających systemu zbioru i analizy danych o sytuacji GAMER.

Jak poinformowała, należąca do Saab Group, firma Saab Training and Simulation, nowa aplikacja o nazwie WE:Go jest krokiem naprzód w zakresie zbioru i analizy danych o sytuacji dla indywidualnych żołnierzy podczas treningu, gdyż do tej pory analizowano dane i wyniki na poziomie całych grup, plutonów czy kompanii.

Aplikacja automatycznie pobiera dane każdego żołnierza z systemu zbioru i analizy danych o sytuacji GAMER na jego smartfon lub tablet, zapewniając informacje o jego pozycji, wykonywanych ruchach, użyciu broni i zużyciu amunicji, liczbie celnych trafień i chybień oraz odniesionych ?ran? w czasie ćwiczenia. Inne dane, takie jak nagranie wideo z kamery umieszczonej w hełmie, mogą być odtwarzane w aplikacji. WE:Go pokazuje także jaki dystans użytkownik przeszedł, ile spalił kalorii a nawet ma możliwość wyświetlenia przewidywanych warunków pogodowych.

Jak stwierdziła ?sa Thegström, wiceprezes i szefowa jednostki biznesowej Training & Simulation w Saab Dynamics:

Realistyczne ćwiczenia są niezbędne do budowania zaufania żołnierza. Z możliwości dostarczanie przez WE:Go indywidualnych rezultatów dla każdego żołnierza, może on lub ona osiągnąć ten poziom zaufania szybciej, niż kiedykolwiek. Saab wierzy, że ta aplikacja zwiększy motywację u żołnierzy i sprawi, że monitorowanie wyników ćwiczeń będzie bardziej skuteczne i satysfakcjonujące.

Jak podkreśliła, aplikacja WE:Go będzie oferowana tylko dla klientów Saab i zostanie uwzględniona w przyszłych uaktualnieniach systemu GAMER, który obecnie pozwala na śledzenie i analizę danych w czasie rzeczywistym do 120 podmiotów w promieniu 4 km.

Pierwsza prezentacja aplikacji miała miejsce na ekskluzywnej konferencji I/ITSEC 2016 (Interservice/Industry Training, Simulation and Education Conference) w dniach 28 listopada ? 2 grudnia br. w Orlando (Floryda). Podczas konferencji Bjorn Linderö, starszy inżynier w Saab Training and Simulation powiedział, że koncepcja aplikacji WE:Go bazuje na sportowym zegarku, na którym wyświetlane dane mają być służyć poprawy wydajności użytkownika.

Źródła:

saabgroup.com: Saab develops new, individualized training app for soldiers

shephardmedia.com: I/ITSEC 2016: Saab Training unveils WE:Go

Czytaj także:

Aplikacje na smartfony dla żołnierzy WOT

Wstępne porozumienie PGZ S.A. z Saabem ws. budowy okrętów wojennych

Saab zmodernizuje australijskie RBS 70 i radary Giraffe AMB

Nowe układy elektroniczne dla szwedzkich czołgów Leopard 2 od Saab

Saab zmodernizuje szwedzkie niszczyciele min

Symulatory dla fińskich Leopardów 2A6 od Saab

Saab zaprezentował wariant E myśliwca JAS 39 Gripen [FOTO+WIDEO]

Stocznia Marynarki Wojennej nawiązała współpracę z Saabem

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.