fot. RIA Novosti.

Samobójczy zamach w rosyjskim Kraju Stawropolskim

Jak poinformowała agencja Interfax, w dniu 11 kwietnia br. trzech zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze w Kraju Stawropolskim na południu Rosji.

Celem ataku był lokalny posterunek policji w rejonie nowoselickim, na wschód od stolicy regionu, Stawropola. Terroryści zdetonowali dwa ładunki wybuchowe przed wejściem do budynku policji i zginęli na miejscu.

Wg agencji RIA Novosti, nikt postronny nie ucierpiał w wyniku zamachu, oprócz samych terrorystów. Lokalne media poinformowały, że szkoły w pobliżu miejsca ataku zostały zamknięte. Poinformowano także o rozpoczęciu operacji antyterrorystycznej w regionie.

Na YouTube pojawiło się pierwsze nagranie wideo z miejsca zamachu:

Ostatnie zamachy terrorystyczne w regionie Kaukazu miały miejsce dwa razy w Groznym, stolicy Czeczenii w październiku i grudniu 2014 roku.

Czytaj także:

Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.