ISIS. źródło: http://www.thecabletimes.com/

SITE: Polski dzihadysta zginął w Syrii

Zajmująca się analizą treści publikowanych przez ugrupowania terrorystyczne grupa SITE poinformowała, że w prowincji Aleppo na terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej zginął „polski” dżihadysta walczący po stronie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). 

Jak poinformowała zajmująca się prowadzeniem badań i analiz pojawiających się w sieciach społecznościowych materiałów propagandowych dzihadystów grupa SITE w prowincji Aleppo na terytorium pochłoniętej krwawym konfliktem Syryjskiej Republiki Arabskiej zginął terrorysta o nowo przybranym imieniu Abu Khatab al-Polandi. Według informacji zebranych przez grupę SITE oraz podawanych przez media, ataku samobójczego w rejonie Aleppo miał dokonać „polski” bojownik walczący po stronie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Warto zaznaczyć, że informacje na temat prawdziwych personaliów zamachowcy samobójcy nie zostały ujawnione.

Zdjęcie opublikowane przez dżihadystów przedstawiające rzekomego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej który zginął w zamachu samobójczym w prowincji Aleppo.

W miarę napływu nowych informacji dotyczących polskiego wątku w tej sprawie informacje zawarte w tekście będą aktualizowane.

Kim był tajemniczy terrorysta?

Pomimo braku informacji na temat prawdziwych danych personalnych tego mężczyzny, mając na uwadze zeszłoroczne doniesienia Interpolu można domniemywać, że był to pochodzący 24-latek z Sandomierza. Przypominamy, że w sierpniu ubiegłego roku Interpol opublikował czerwoną notkę za Jakubem Jakusem – według międzynarodowego listu gończego, urodzony w 1992 roku w Sandomierzu, znający trzy języki (polski, angielski oraz arabski) mężczyzna wstąpił w szeregi bojowników z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).

Czerwona nota Interpolu.

Czerwona notka Interpolu podaje, że Jakub Jakus poszukiwany jest w związku z przynależnością do organizacji terrorystycznej tzw. Państwa Islamskiego (ISIS), nielegalnym posiadaniem broni palnej, ułatwianiem innym uczestnictwa w organizacji terrorystycznej, jaką jest Państwo Islamskie, oraz kradzieżą i wykorzystywaniem w celu utrudnienia identyfikacji dokumentów innej osoby.

Źródło: SITE | Aldin

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.