„Sprawa Generała” Antoni Langer – recenzja

W dniu 15 marca br. nakładem wydawnictwa Warbook ukazała się powieść Antoniego Langera pod tytułem ?Sprawa Generała”. Najnowsze dzieło autora przedstawia akcję zorientowaną wokół śledztwa w sprawie morderstwa gen. dyw. Zbigniewa Sieradzkiego. Rozwojowa sprawa prowadzona przez dwójkę wysoce zmotywowanych funkcjonariuszy służb specjalnych ujawnia szokujące fakty ze świata zbrojeń i wielkiej polityki.

Uwielbiany przez podwładnych i ceniony przez sojuszników Rzeczypospolitej Polskiej, gen. dyw. Zbigniew Sieradzki zostaje zamordowany we własnym domu. Początkowo służby traktują sprawę jak zwykłe przestępstwo na tle rabunkowym ? ze zdemolowanego przez sprawców mieszkania ofiary ginie kilka interesujących przedmiotów. Sprawa morderstwa generała dywizji komplikuje się, gdy wychodzi na jaw, że sprawcy poddali swoją ofiarę brutalnym torturom oraz że nie najpewniej nie były to zwykłe ?chłopaki z miasta”.

Śledztwo prowadzone przez weterana Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) Hermanowicz i Adamczewską, młodą po przejściach oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) szybko ujawnia zaskakujące oblicze zbrodni. Walka o miliardowe kontrakty na modernizację techniczną Sił Zbrojnych RP, niezwykle brudna polityka wewnętrzna i pojawiająca się znikąd tajemnicza organizacja terrorystyczna/paramilitarna, której działania przyczyniają się do wybuchu kryzysu wewnętrznego w państwie na niespotykaną dotąd skalę.

Jak potoczą się losy Hermanowicza i Adamczewskiej? Kto okaże się zabójcą gen. dyw. Zbigniewa Sieradzkiego? Czy służbom specjalnym uda się wykryć i zatrzymać wszystkich bojowników i przywrócić ład i porządek w kraju? Zarówno na te, jak i wiele innych pytań musicie odpowiedzieć sobie sami, sięgając po książkę Antoniego Langera.

?Sprawa Generała? to kolejna świetna książka ze stajni Warbook’a. Fabuła powieści przyprawia o dreszcze ? wszystko za sprawą dziejących się w niej wydarzeń przedstawionych w niezwykle realistyczny sposób. Warto tu zaznaczyć, że nawet choć trochę zaznajomiony z realiami świata wielkiej polityki oraz problematyką modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP czytelnik znajdzie wiele podobieństw do świata rzeczywistego. Forma, w jakiej skonstruowano powieść, ukazująca wydarzenia z kilku różnych punktów widzenia znacznie urozmaica akcję. Ciągle pojawiające się nowe wątki oraz informacje w tym jakże skomplikowanym śledztwie tylko rozbudziły mój ?głód czytelnika? – do tego stopnia, że nie mogłem się doczekać przerw w codziennych zajęciach pozwalających na czytanie tej lektury.

Najnowsze dzieło Antoniego Langera to bez wątpienia ciekawie przygotowana, pełna zapierających dech w piersi scen balistycznych oraz ciekawych wątków powieść, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu wielbicielowi gatunku!


Autor: Antoni Langer

Tytuł: Sprawa Generała

Wydawnictwo: Warbook

Oprawa: miękka uszlachetniona

Rok wydania: 2017

ISBN:   9788364523816

Liczba stron: 320

       >>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.