TATRA FORCE - nowy pojazd dla czeskich policyjnych saperów. (tatratrucks)

Tatra Force – nowy wóz dla czeskich policyjnych saperów

Saperzy swoje nowe narzędzia pracy ? ciężarówki Tatra Force 8×8 ? otrzymali od Komendanta Głównego Policji, gen. bryg. Tomasa Tuhy podczas uroczystości na terenie składów amunicji w miejscowości Vrbětice.

Pojazdy Tatra Force zbudowano w układzie napędowym 8×8 i wyposażono w podwozie z niezależnym zawieszeniem pneumatycznym. Dzięki temu podwozie przewodzi tylko minimalne drgania do kabiny i przestrzeni ładunkowej. Nowe pojazdy będą wykorzystywane do transportu materiałów niebezpiecznych ujętych w międzynarodowej konwencji ADR.

Układ napędowy pojazdu składa się z silnika Tatra o mocy 325 kW chłodzonego powietrzem, automatycznej skrzyni biegów TATRA-NORGREN i dwubiegowej przekładni pomocniczej. W kabinie znajduje się miejsce dla 4 osób, dla lepszej ochrony załogi została wyposażona w dodatkowy pancerz.

TATRA FORCE - nowy pojazd dla czeskich policyjnych saperów. (tatratrucks)

Tatra Force – nowy pojazd dla czeskich policyjnych saperów. / Źródło: tatratrucks.com

Materiały niebezpieczne przewożone będą w specjalnym pojemniku, zamontowanym na pojeździe dzięki ładowarkom hakowym dostarczonym przez firmę Contsystem. Nowa Tatra wyposażona jest także w ramie hydrauliczne, który pomoże załodze pojazdu w załadunku ciężkich przedmiotów lub obiektów niebezpiecznych. Ramie hydrauliczne pozwoli na autonomiczny załadunek i rozładunek pojemnika.

Czytaj także:

Czechy kupią wyrzutnie FGM-148 Javelin i radary krótkiego zasięgu

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.