Ural-VV. Źródło: samoletchik.livejournal.com

Ural-VV – nowe pojazdy dla rosyjskich wojsk MSW

Jak twierdzi źródło w rosyjskim przemyśle obronnym, oddziały Wojsk Wewnętrznych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych FR otrzymały nowe pojazdy opancerzone Ural-VV.

?Pojazd Ural-VV wszedł do wyposażenia Wojsk Wewnętrznych. Początek jego dostaw planowany jest w 2016 roku? powiedziało dziennikarzom źródło w rosyjskim przemyśle obronnym.

Jak dodało ów tajemnicze źródło, decyzja o przyjęciu pojazdów Ural-VV do służby, została podjęta po udanych testach przedprodukcyjnych pojazdów. Już w 2014 roku na światło dzienne wychodziły pogłoski o przekazywaniu pojazdów Ural-VV wojskom wewnętrznym MSW. Pojazdy opancerzone zaprojektowano jako platformę do transportu żołnierzy Wojsk Wewnętrznych rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ciężarówki oferują zwiększoną ochronę swoich pasażerów, ładunku oraz kluczowych urządzeń przed ostrzałem z broni strzeleckiej, oraz wybuchem min lądowych. Pojazdy te są pochodną popularnej ciężarówki Ural-4320 6×6.

Ural-VV dla Wojsk Wewnętrznych podległych rosyjskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Źródło: armyrecognition

Ural-VV dla Wojsk Wewnętrznych podległych rosyjskiemu MSW. Źródło: armyrecognition.com.

Masa całkowita pojazdów to 17.300 kg, a dopuszczalna ładowność to 3000 kg. Pojazd zdolny jest do uciągu przyczepy ważącej 11.500 kg a jego prędkość maksymalna to 90 km/h. W środku znajdzie się miejsce dla 17 żołnierzy (w tym kierowca). Podwozie pojazdu zapewnia ochronę przed wybuchem ładunków wybuchowych o masie do 2 kg.

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.