fot. screen YouTube.

US Navy opublikowała film z „prowokacją” Iranu [WIDEO]

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zezwoliła na opublikowanie na kanale YouTube Associated Press nagrania wideo z prowokacyjnych ćwiczeń irańskich okrętów wojennych w bliskiej odległości z przepływającą obok amerykańską grupą uderzeniową lotniskowca USS Harry S. Truman (CVN-75).

Nagranie wideo pojawiło się w sobotę, 9 stycznia br., w nieco ponad tydzień po ujawnieniu szczegółów incydentu.

Przypomnijmy, że w dniu 26 grudnia br. w pobliżu przepływającej grupy uderzeniowej HSTCSG atomowego lotniskowca USS Harry S. Truman (CVN-75) przez cieśninę Ormuz w kierunku Zatoki Perskiej, okręty irańskiej Gwardii Strażników Rewolucji przeprowadziły strzelania rakietowe w niebezpiecznie małej odległości (czytaj więcej o incydencie tutaj: Irańczycy prowokują amerykański lotniskowiec).

Czytaj także:

Harry S. Truman uderzył w islamistów w Syrii [WIDEO]

USS Harry S. Truman wyruszył na wojnę z ISIS

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.