Fot. US Navy.

US Navy opublikowała nowe nagrania z incydentu na Bałtyku [WIDEO]

US Navy zezwoliła na publikację kolejnych ujęć z incydentu, który miał miejsce nad Bałtykiem w dniu 12 kwietnia br., gdy rosyjskie bombowce Su-24M (w kodzie NATO: Fencer) kilkukrotnie przeleciały w bliskiej odległości od niszczyciela USS Donald Cook (DDG-75) typu Arleigh Burke. Na nagraniu uchwycono również śmigłowiec pokładowy Ka-27 (w kodzie NATO: Helix), który zbliżył się do amerykańskiej jednostki.

Przypomnijmy, że do incydentu doszło w czasie wspólnych ćwiczeń amerykańskiego okrętu wojennego z załogą polskich śmigłowców wielozadaniowych SH-2G Super Seasprite (czytaj więcej: Kolejny incydent z udziałem niszczyciela USS ?Donald Cook? i rosyjskich bombowców Su-24M). Wcześniej, dniu 8 kwietnia br. USS Donald Cook (DDG-75) wszedł do portu w Gdyni (czytaj więcej: Amerykański niszczyciel rakietowy w Gdyni [ZDJĘCIA]).

Czytaj także:

Rosyjskie samoloty patrolowe zbliżyły się do amerykańskiego lotniskowca

Niebezpieczne przechwycenie Amerykanów nad Bałtykiem

Rosjanie znów prowokują nad Bałtykiem

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.