fot. screen YouTube.

Wizja myśliwca 6. generacji wg Northrop Grumman [WIDEO]

Amerykański gigant zbrojeniowy Northrop Grumman opublikował nagranie wideo m.in. z własną wizją myśliwca 6. generacji, sugerującą że będzie to maszyna jednak załogowa.

Warto przypomnieć, że amerykańska firma z siedzibą w West Falls Church, w stanie Wirginia wygrała pod koniec października ubiegłego roku największy kontrakt zbrojeniowy od czasu programu Joint Strike Fighter (JSF), oceniany nawet na 58,4 mld USD na bombowiec strategiczny nowej generacji w ramach programu Long Range Strike-Bomber (LRS-B) (czytaj więcej: Kontrakt na bombowiec nowej generacji dla Northrop Grumman).

Czytaj także:

Myśliwiec pokładowy F/A-XX już w 2035 roku?

Prezentacja demonstratora japońskiego myśliwca 5. generacji [WIDEO]

F-35 pojawią się na pokazach w Anglii

Myśliwce 5. generacji ? stan na A.D. 2015

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.