Fot. screen YouTube.

Wojsko Polskie wita pielgrzymów na ŚDM [WIDEO]

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało film promujący wsparcie Sił Zbrojnych RP i witający pielgrzymów z całego świata na 31. Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 26?31 lipca br. w Krakowie.

W imieniu Wojska Polskiego, młodych katolików powitał ks kpt. Ireneusz Biruś z Ordynariatu Polowego WP:

Wcześniej, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosław Różański spotkał się z żołnierzami Wojska Polskiego biorącymi udział w operacji przygotowania i zabezpieczenia tego wydarzenia ? w działaniach wsparcia ŚDM2016 weźmie udział ogółem 4.100 żołnierzy oraz 3.800 jednostek sztuk sprzętu (czytaj więcej: Wojsko Polskie gotowe na #ŚDM2016 [ZDJĘCIA]).

Czytaj także:

MSWiA radzi jak zachować się w przypadku m.in. zagrożenia terrorystycznego [PORADNIK]

Łódź: Zatrzymano Irakijczyka podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego

ŚDM: Rząd wprowadził podwyższony stopień alarmowy

Szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży jako przykład imprez masowych najwyższego ryzyka [WYWIAD]

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.