Wyniki konkursu z wydawnictwem DIFIN

Miło nam poinformować, iż spośród osób, które nadesłały poprawne odpowiedzi w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Difin, wylosowaliśmy zwycięzców.

Zwycięzcami zostali:

Bartłomiej Biront

Marek Franus

Oksana Aliw

Pytania i prawidłowe odpowiedzi:

Jakie słowo używane jest do pejoratywnego określania tzw. Państwa Islamskiego?

Daesh.

Gdzie i przez kogo został dokonany zamach terrorystyczny z wykorzystaniem broni chemicznej w marcu 1995 roku

W tokijskim metrze przez japońską sektę religijną Aum Shinrikyo (Najwyższa Prawda) stosującą metody terrorystyczne.

Wymień przynajmniej dwie formacje uzbrojone w Polsce, które w swojej strukturze organizacyjnej posiadają wydziały/pododdziały przeznaczone do wykonywania zadań o charakterze antyterrorystycznym.

Policja, Siły Zbrojne RP, Straż Graniczna.

Jak nazywa się sunnicka organizacja terrorystyczna, której członkowie byli odpowiedzialni za dokonanie zamachów z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych?

Al-Kaida.

Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Absolwent Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (obecnie Akademii Sztuki Wojennej). Instruktor strzelectwa sportowego, instruktor kalisteniki i zagorzały fan wycieczek górskich. Zdobywca Wojskowej Odznaki Górskiej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i Odznaki Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony. Członek grupy rekonstrukcyjnej SPAP Wojkowice i Stowarzyszenia "Głos bohatera". Do głównych zainteresowań naukowych autora należą terroryzm międzynarodowy, przestępczość zorganizowana, społeczne inicjatywy w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz zarządzanie kryzysowe.