PT-91 Twardy/ fot. MON
PT-91 Twardy/ fot. MON

Wzmocnienie ściany wschodniej ? 1200 żołnierzy trafi do brygady z Wesołej

Jak przekazał na jednym z portali społecznościowych wiceminister  Obrony Narodowej Czesław Mroczek w 2015 roku do 1. Warszawskiej Brygady Pancernej  w ramach wzmocnienia trafić ma 646 dodatkowych żołnierzy, a w  latach 2016-2018 kolejnych 622. W ciągu najbliższych trzech lat brygada rozszerzy się o 1268 żołnierzy.

Takie wzmocnienie kadr 1. Warszawskiej Brygady Pancernej  związane jest z planem podniesienia stanów jednostek wojskowych we wschodniej części naszego kraju. W przypadku 1. Warszawskiej Brygady Pancernej dotyczy nie tylko garnizonu w  dzielnicy m. st. Warszawa Wesoła, ale również Siedlec, Chełma czy Zamościa, gdzie  także ulokowane są oddziały brygady.

Do postawowego uzbrojenia i wyposażenia Brygady należą czołgi PT-91 Twardy,  bojowe wozy piehcoty BWP-1, haubice 2S1 Goździk oraz samobieżne zestawy przeciwlotnicze ZSU-23-4MP Biała.

Absolwent WSIiZ w Rzeszowie. Do jego zainteresowań należą zagadnienia związane z Wojskiem Polskim, bezpieczeństwem, lotnictwem oraz historią. Pasjonat modelarstwa redukcyjnego.