Fot. screen YouTube / Daily Mail.

GoPro Wideo: Brytyjczyk walczy na ochotnika z Kurdami przeciwko ISIS

Joe Akerman to 37-letni Brytyjczyk, który razem z 23-letnim Jackiem Holmesem zaciągnęli się do legionu cudzoziemców walczących razem z kurdyjskimi Powszechnymi Jednostkami Ochrony (YPG) przeciwko dżihadystom Państwa Islamskiego (ISIS) w Syrii.

Brytyjski dziennik Dialy Mail opisał historię obu ochotników. Wyruszyli oni do Syrii by razem z Kurdami walczyć przeciwko dżihadystom ISIS. Joe Akerman, z zawodu dekarz pochodzący z miejscowości Halifax (West Yorkshire), był sfrustrowany tym co serwowały mu codziennie media nt. działalności Państwa Islamskiego (ISIS), więc zgłosił się na ochotnika by walczyć przeciwko nim.

Razem z młodszym rodakiem Jackiem Homesem, który w ojczyźnie był pracownikiem IT, zaciągnął się do oddziałów sabotażowych Powszechnych Jednostek Ochrony (Yekîney?n Parastina Gel; YPG), zbrojnej grupy Kurdów utworzonej w 2011 roku. Jak podkreślają sami ochotnicy, razem z nimi walczą także koledzy z USA, Australii, Irlandii, Izraela, Niemiec oraz Rumunii. Obaj Brytyjczycy wzięli jak dotąd udział w kilkudziesięciu potyczkach z dżihadystami.

Joe walczy w Syrii od marca ub. r., a Jack od stycznia ub. r., jednak dopiero teraz Akerman dzięki kamerze GoPro zaprezentował jak wygląda codzienność na froncie:

Źródło: Daili Mail: 'A few days’ training – then it was tracers, tank fire and flashes of light’: Astonishing Boy’s Own adventures of the Brits who joined Anti-ISIS Foreign Legion

Czytaj także:

Walki w Syrii z perspektywy drona [WIDEO]

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.