Patronat medialny

Jednym z celów powstania portalu ?Nowa Strategia? jest popularyzacja wiedzy dotyczącej historii, bezpieczeństwa czy też wojska. Realizujemy go, poprzez wspieranie różnych projektów, wydarzeń oraz książek, za pomocą patronatów medialnych.

Forma patronatu oraz oferowane przez nas świadczenia zależą od przedsięwzięcia. Konkretne warunki ustalamy każdorazowo indywidualnie. Zgłoszenia należy wysyłać pod adres: [email protected]

Do tej pory nasz portal wsparł patronatem medialnym następujące projekty i książki:
Kliknij i wybierz rok: 2015 | 2016

J. Jaworski ?Żołnierze spod znaku trupiej główki?

Wydawnictwo: Dragon
Rok: 2016

?Żołnierze spod znaku trupiej główki? to książka, która stanowi rodzaj wyczerpującej encyklopedii wszystkich jednostek wojskowych i policyjnych całego świata, a także ruchów narodowo-wyzwoleńczych i innych, które wyróżniały się stosowaniem znaku trupiej główki.

M. Berliński, R. Zulczyk ?Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej?

Wydawnictwo: Rytm
Rok: 2016

Faktograficzny przebieg procesu przekształcenia KGB w Federalną Służbę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Autorzy starali się odpowiedzieć na pytanie, czym w istocie jest FSB. Przedstawili więc jej strukturę, w tym kontrwywiad cywilny, kontrwywiad wojskowy, Służbę Pograniczną i jednostki specnaz. Scharakteryzowali ją w przystępnej formie, ukazując organizację i kompetencje, formy i metody działania oraz umocowanie w strukturze administracji.

J. Pawełek ?Pierścień Ognia?

Wydawnictwo: Warbook
Rok: 2016

?Pierścień ognia? to czwarta część cyklu pt. ?Przymierze?, gdzie głównym elementem są polityczne intrygi i wojenne zawieruchy 2023 roku z futurystyczną technologią zimnej fuzji jako głównym ?winowajcą? przelewu krwi. Autor serwuje nam jazdę bez trzymanki, przenoszącą Czytelnika w realia przyszłościowej wojny między Chinami a USA.

Ch. McNabb ?Najsłynniejsze karabiny i pistolety. Ilustrowana historia?

Wydawnictwo: Alma-Press
Rok: 2016

Książka opisuje 52 spośród najważniejszych typów broni strzeleckiej z okresu ostatnich 140 lat. Poczynając od kartaczownicy Gatling wzór 1878, będącej prekursorem karabinu maszynowego, który zdominował walki w XX wieku, książka przedstawia najważniejsze typy broni piechoty z okresu I i II wojny światowej oraz zimnej wojny, kończąc na najnowszych specjalistycznych broniach, jak karabin wyborowy M110 i karabin automatyczny FN SCAR.

Ch. Chant ?Czołgi i pojazdy opancerzone. Ilustrowana encyklopedia?

Wydawnictwo: Alma-Press
Rok: 2016

„Czołgi i pojazdy opancerzone” to bogato ilustrowane i szczegółowe kompendium wiedzy o różnych typach wozów bojowych od 1914 roku do dnia dzisiejszego. Książka zawiera historię rozwoju, opisy techniczne, zdjęcia i rysunki czołgów, bojowych wozów piechoty, dział samobieżnych, samochodów pancernych, transporterów opancerzonych, pojazdów saperskich i specjalnych.

D. Ross ?Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki?

Wydawnictwo: Alma-Press
Rok: 2016

Książka zawiera opisy 52 słynnych okrętów liniowych i pancerników, które pływały i walczyły w ostatnich pięciu stuleciach. Każdy rozdział zawiera krótki opis okrętu, jego historię, kolorowe rysunki w trzech rzutach i dane techniczne. Tekst ilustruje ponad 200 obrazów i fotografii. To wspaniały przewodnik dla każdego historyka wojskowości i miłośnika wojen morskich.

P. Sikora ?Bitwy polskiego lotnictwa 1918-1945?

Wydawnictwo: Alma-Press
Rok: 2016

Bitwy polskiego lotnictwa 1918 -1945 to ciekawa panorama dziejów Polskich Sił Powietrznych w latach 1919-1945. Cennym uzupełnieniem barwnych opisów walk powietrznych, przetykanych wspomnieniami polskich lotników, jest kilkaset unikatowych, w dużej części dotąd nie publikowanych zdjęć archiwalnych oraz 64 barwne sylwetki samolotów, na których walczyli Polacy.

Czasopismo naukowe SECRETUM

Wydawnictwo: Replika
Rok: 2016

SECRETUM jest czasopismem naukowym ? pierwszym na rynku polskim, które podejmuje problematykę służb specjalnych, wywiadu biznesowego, ochrony informacji niejawnych i danych osobowych, cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania informacją.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa ?Terroryzm ? zagrożenia, prewencja, perspektywy?

Organizator:  Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
Rok: 2016

Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy, doświadczeń, a przede wszystkim kompleksowa, naukowa dyskusja dotycząca problemu terroryzmu na wielu płaszczyznach. Refleksją objęte zostaną nie tylko współczesne formy terroryzmu, ale także jego aspekty historyczne oraz perspektywy na przyszłość. Jesteśmy zainteresowani zarówno teoretycznymi rozważaniami o samym zjawisku terroryzmu, jak i prezentacją praktycznych rozwiązań prewencyjnych, bądź mających na celu niwelowanie skutków ataków.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa ?Obrona terytorialna i jej rola we współczesnych systemach bezpieczeństwa?

W dniach 17-18 listopada 2016 roku odbędzie Międzynarodowa Konferencja Naukowa ?Obrona terytorialna i jej rola we współczesnych systemach bezpieczeństwa?. Konferencja poświęcona będzie doświadczeniom oraz współczesnym koncepcjom zastosowania formacji obrony terytorialnej w systemach obronnych poszczególnych państw. Współorganizatorami będą uczelnie oraz instytucje z Polski, Ukrainy, Słowacji, oraz Gruzji. Portal Nowa Strategia objął patronat nad tym wydarzeniem.

T. Newdick ?Najsłynniejsze samoloty bojowe?

Wydawnictwo: Alma-Press
Rok: 2016

Książka ?Najlepsze samoloty wojskowe świata? prezentuje 52 najważniejsze samoloty wojskowe ostatnich stu lat. Zawiera opis wszystkich rodzajów samolotów wojskowych, od dwupłatowych myśliwców i samolotów pokładowych po bombowce taktyczne, samoloty transportowe, myśliwce wielozadaniowe, strategiczne samoloty bombowe i niewykrywalne przez radary.

P. Langenfeld ?Ci szaleni Polacy?

Wydawnictwo: Warbook
Rok: 2016

II wojna światowa nie kończy się w 1945 roku. Związek Radziecki po zajęciu Berlina uderza zdradziecko na zachodnich aliantów. Wykrwawieni i nieludzko zmęczeni żołnierze II Korpusu oraz Ludowego Wojska Polskiego muszą nakłonić sojuszników do realizacji planu wyzwolenia ojczyzny spod sowieckiej okupacji.

G. Sojda, G. Śliżewski, P. Hodyra ?Ci cholerni Polacy! Polskie Siły Powietrzne w Bitwie o Anglię?

Wydawnictwo: Alma-Press
Rok: 2016

Autorzy tej publikacji przypominają zasługi polskich lotników, którzy przyczynili się do odwrócenia losów wojny na Zachodzie. W pracy nad tą monumentalną publikacją sięgnięto do oryginalnych dokumentów, często wcześniej nieznanych. Zapiski sporządzane na bieżąco tam, gdzie rozgrywały się podniebne wydarzenia latem 1940 roku, oddają fascynujący obraz Bitwy o Anglię i podkreślają rolę, jaką odegrali w niej polscy lotnicy.

Konferencja naukowa ?Polscy weterani i kombatanci wczoraj i dziś?

Organizator: Akademia Obrony Narodowej
Rok: 2016

W dniach 16-17 marca 2016 roku odbyła się w Klubie Akademii Obrony Narodowej ogólnopolska konferencja naukowa ?Polscy weterani i kombatanci wczoraj i dziś?, poruszająca tematykę polskich weteranów i kombatantów od czasów II Rzeczypospolitej aż do współczesności.

Ogólnopolska akcja „NAMIOTY WYKLĘTYCH”

Rok: 2016

?Namioty Wyklętych? to ogólnopolska akcja stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, mająca na celu upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych ? działaczy ruchu antykomunistycznego w czasach okupacji naszego kraju, polskich patriotów, którzy mieli zostać przeklęci i zapomniani.

M. Borowiak ?Podwodni tropiciele?

Wydawnictwo: Alma-Press
Rok: 2016

Książka opowiada o największym w historii sukcesie polskich poszukiwaczy wraków. W czerwcu 2015 r. członkowie Stowarzyszania Wyprawy Wrakowe, w ramach międzynarodowej ekspedycji ?L72 A Forgotten Tragedy? jako pierwsi zanurkowali na głębokość blisko 100 metrów na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak.

misja_patrM. Olchawa ?Misja Ukraina?

Wydawnictwo: RM
Rok: 2016

Książka Macieja Olchawy ?Misja Ukraina? to kulisy gry polityczno-dyplomatycznej na Ukrainie w 2013 roku. Gry z udziałem najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej, która na naszych oczach kształtowała najnowszą historię Ukrainy.

Konferencja ?Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie?

Organizator: Akademia Obrony Narodowej
Rok: 2016

Konferencja naukowa ?Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie ? strategia, działania operacyjne, dziedzictwo historyczne? organizowana na AON w styczniu 2016 roku. Wśród prelegentów znaleźli się: Maria Anders, prof. Janusz Zuziak, prof. Tadeusz Kondracki, Robert Gretzyngier, prof. Zbigniew Wawer oraz płk Waldemar Kotula, mjr Marian Słowiński i Tomasz Miłko

Strony: 1 2