Dołącz do nas. Zostań redaktorem

?Nowa Strategia? jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Staramy się informować o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiać własne komentarze na ich temat.

Kogo szukamy?

W związku z naszą działalnością poszukujemy osób interesujących się historią, militariami, wojskiem oraz tematyką bezpieczeństwa, jak i stosunków międzynarodowych. Warto pamiętać, że u nas publikować materiały może każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia, czy też doświadczenia redaktorskiego, bo tego można nauczyć się współpracując w naszym miłym i przyjaznym gronie. Dla nas głównym wyznacznikiem jest wyłącznie wartość merytoryczna i zaangażowanie autora. Poszukujemy przede wszystkim ludzi z pasją, którzy chcieliby podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi.

Jeśli lubisz wyzwania to miejsce w naszej redakcji jest dla Ciebie!

Szukamy osób piszących zarówno dłuższe teksty publicystyczne, bądź popularno-naukowe, ale również chętnych do prowadzenia działu aktualności. Czytasz codziennie informacje dotyczące wojska bądź bezpieczeństwa, to spróbuj sił w ich własnym redagowaniu. Aktualności nie muszą być długie, wystarczy 300-500 wyrazów i kilka zdjęć, a satysfakcja z opublikowanego wpisu ogromna.

Co zyskujesz pisząc u nas?

Po pierwsze, pracę w otwartej redakcji, która pozwala Ci na rozwijanie swojej pasji. Wymiana informacji i wiedzy z innymi redaktorami. Po drugie, nauka ?od kuchni? działania internetowej redakcji, poznania tajników dziennikarskich i działania systemów informatycznych. Po trzecie, sława ? kilku naszych redaktorów, dzięki swojej działalności, otrzymało oferty pisania dla specjalistycznych czasopism czy też uczestniczyli w wywiadach dla czołowych polskich stacji telewizyjnych. Po czwarte, możesz otrzymać zaświadczenie o pracy w redakcji, co pozwoli Ci na zdobycie punktów do stypendium bądź też zaliczenie praktyk studenckich. Po piąte, otrzymujesz dostęp do egzemplarzy recenzenckich książek, czasem długo przed oficjalną premierą.

Portal Nowa Strategia jest zarejestrowany w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczony symbolem ISSN 2449-6480, a Sąd Okręgowy w Lublinie wpisał nas do rejestru dzienników i czasopism pod poz. 1384. W związku z tym możemy wydawać odpowiednie zaświadczenie i legitymacje prasowe.

Nie musisz był stałym redaktorem, abyśmy opublikowali Twój materiał. Jeśli tekst będzie spełniał nasze wymogi na pewno go opublikujemy.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem e-mail:
[email protected]

Wszelkie pytania można również kierować do Redaktora Naczelnego portalu

 

Zasady publikacji

Autorzy chcący publikować na łamach portalu ?Nowa Strategia? są zobowiązani do stosowania się do poniższego regulaminu określającego zasady publikacji.

  1.  Przesłanie materiału na adres redakcji jest uznawane za wyrażenie zgody na jego publikację, oraz zastosowanie się do zasad niniejszego regulaminu. Ponadto autor treści udziela bezterminową i nieodpłatną licencję na wykorzystywanie dostarczonego materiału przez właściciela portalu.
  2.  Autor oświadcza, że tekst jest jego autorstwa i nie narusza ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 oraz z 2000 r. Nr 12, poz. 136 i Nr 50 poz. 580).
  3.  Zasady edytorskie: Nie określamy maksymalnej długości tekstu, jednak jego minimalna wartość nie może być mniejsza niż 500 wyrazów (nie dotyczy newsów, które mogą być krótsze, ale nie mniejsze niż 300 wyrazów). Każdy nadesłany tekst powinien posiadać tytuł oraz lid – kilkuzdaniowe dynamiczne wprowadzenie (zaznaczone pogrubieniem). Przy dłuższych tekstach mile widziane są śródtytuły, oddzielające poszczególne wątki. Należy też pamiętać, iż teksty popularno-naukowe powinny zawierać zarówno bibliografię jak i przypisy. Przy dołączaniu fotografii należy jasno zaznaczyć miejsce jego pochodzenia oraz autora zdjęcia.
  4. Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w nadesłanych tekstach (np. korekta dostrzeżonych błędów, nadawanie lub zmianę tytułów etc.), a także innych zmian wynikających z zasad edytorskich lub kultury języka.
  5. Redakcja zastrzega sobie odmowę publikacji materiału bez podania przyczyny, a w szczególności, gdy materiał narusza prawa autorskie i prawa pokrewne, jest słabej jakości merytorycznej lub narusza regulamin i inne dobra prawnie chronione.

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.