Partnerzy

Istniejący od 2013 roku portal Nowa Strategia coraz szybciej się rozwija i w związku z tym nawiązuje coraz większą współpracę z różnymi wydawnictwami, ale również i portalami bądź stronami internetowymi. Zapraszamy do zapoznania się z lista naszych partnerów, z którymi ściśle współpracujemy.

 

Wydawnictwa

Oficyna Wydawnicza RYTM

Oficyna Wydawnicza RYTM powstała w 1983 r., w okresie trwania w Polsce stanu wojennego, jako wydawnictwo niezależne. W 1990 r. RYTM zalegalizował swoją działalność. Dotychczas opublikował ok. tysiąca tytułów. Dziś jest w gronie liczących się wydawnictw krajowych. Oficyna Wydawnicza RYTM Sp. z o.o. jest edytorem książek w większości poświęconych historii XX wieku. Są wśród nich edycje monumentalne, dokumenty źródłowe, monografie, biografie, opracowania wielotematyczne, wspomnienia, encyklopedie, słowniki i leksykony, albumy i poradniki oraz literatura piękna, dziecięca i młodzieżowa.

WWW: www.rytm-wydawnictwo.pl

Instytut Wydawniczy ERICA

Wydawnictwo istnieje od maja 2004 r. Od tego czasu opublikowało kilkadziesiąt książek z zakresu: beletrystyki, źródłowych i popularnych opracowań historycznych, poezji czy esejów popularnonaukowych (Konrad Lorenz). W planach wydawniczych mamy wiele książek o najważniejszych problemach współczesności, ciekawych powieści polskich i zagranicznych twórców i opracowań historycznych.
WWW: www.wydawnictwoerica.pl

Oficyna Alma-Press

Oficyna Alma-Press powstała w 1985 roku. Podstawowy profil wydawnictwa stanowią: książki dla żeglarzy (od roku 1987, lider tego segmentu rynku książki w Polsce); książki dla nurków (od roku 1999, lider tego segmentu rynku książki w Polsce); historia i militaria (m. in. serie: Panorama techniki wojskowej, Nieznane oblicza historii); poradniki (przede wszystkim dla hobbystów).
WWW: www.almapress.com.pl

Wydawnictwo RM

Wydawnictwo RM istnieje od 1996 roku. Oferuje książki o szeroko rozumianej tematyce poradnikowej: dotyczące robótek ręcznych, dekoracji wnętrz i rękodzieła, przewodniki turystyczne, książki kucharskie, komputerowe i wiele innych. Publikacje te pomagają rozwijać różne pasje i umiejętności i dlatego zyskały wśród czytelników popularność i uznanie. Stale powiększa się również oferta historyczna, w której znalazły się albumy ?Przedwojenne najpiękniejsze fotografie?, książki historyczne oraz powieści.
WWW: www.rm.com.pl

Wydawnictwo Replika

Wydawnictwo istnieje od 2002 roku. W swojej bogatej ofercie posiada książki historyczne, literaturę faktu, biografie, thrillery, poradniki, literaturę obyczajową oraz grozy. Wspiera również debiuty i organizuje konkursy literackie ? z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ogromną popularnością cieszą się publikowane przez Wydawnictwo tytuły historyczne, z uwagi na nietuzinkowe sposoby ujęcia tematów, rzetelność i wiarygodność.
WWW: www.replika.eu

Oficyna Wydawnicza Finna

Oficyna Wydawnicza Finna działa na rynku wydawniczym od 1995 roku. To Gdańskie wydawnictwo specjalizuje się w książkach o tematyce wojennomorskiej. Szczególnym uznaniem czytelników cieszą się prac z serii z Kotwiczką.
WWW: www.finna.com.pl

Wydawnictwo Warbook (Ender)

WarBook to seria pełnych akcji książek militarnych. Ich główną postacią zawsze jest Polak  ? niekoniecznie z urodzenia, czasem  z wyboru. Na swojej drodze spotyka autentycznych polskich bohaterów. Tych w naszej historii jest bez liku ? i to niezależnie od epoki, przełomowych wydarzeń czy momentu dziejowego.
WWW: www.warbook.pl

Wydawnictwo Magnum

Wydawnictwo Magnum istnieje od 1992 roku. Wydaje literaturę faktu z zakresu historii, polityki i kultury. W ofercie wydawnictwa ważne miejsce zajmują książki o II wojnie światowej, a także o historii Rosji. Magnum wydaje również biografie, powieści historyczne i sensacyjne.
WWW: www.wydawnictwo-magnum.com.pl

Wydawnictwo Poznańskie

Wydawnictwo utworzone zostało w marcu 1993 r. Zajmuje się wydawaniem prac naukowych i popularnonaukowych, czasopism naukowych, podręczników akademickich oraz książek naukowych, popularnonaukowych czy też publikacją literatury pięknej.

WWW: www.wydawnictwopoznanskie.com

Wydawnictwo Dolnośląskie

Wydawnictwo Dolnośląskie publikuje pozycje dla miłośników biografii, podróży i historii. Wśród tytułów biograficznych królują życiorysy słynnych ikon kultury, a wśród książek historycznych dominują wydawnictwa poświęcone dziejom XX w.
WWW: www.publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie.html

Wydawnictwo Difin

Wydawnictwo Difin istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu zarządzania, ekonomii, prawa, psychologii i socjologii. Atutem Wydawnictwa jest pewna, rzetelna informacja poparta doświadczeniem autorów, znawców tematu, profesjonalistów z czołowych polskich uczelni i praktyków z renomowanych firm polskich i zagranicznych.
WWW: www.ksiegarnia.difin.pl

Wydawnictwo Vesper

Wydawnictwo Vesper publikuje literaturę piękną, a także nietuzinkowe poradniki i ciekawe leksykony. Nakładem wydawnictwa ukazały się, ciepło przyjęte przez Czytelników, antologie poświęcone nieodległej przeszłości: 333 popkultowe rzeczy? lata 90., Absurdy PRL-u, czy Samochody w PRL. Dla tych, którzy pasjonują się historią wydawnictwo przygotowało serię Ilustrowanych encyklopedii czy kompendium wiedzy o II wojnie światowej.
WWW: www.vesper.pl

Wydawnictwo Fronda

Fronda_logoWydawnictwo powstało w roku 1994. Pierwszą publikacją był Kwartalnik FRONDA Pismo Poświęcone. Niemal równocześnie rozpoczęto wydawanie książek. Każdego roku ukazuje się kilkadziesiąt tytułów.
WWW: www.wydawnictwofronda.pl

Wydawnictwo Muza

Wydawnictwo MuzaWydawnictwo prowadzi własny Klub Czytelników i księgarnię internetową. Wydawnictwo bierze udział w krajowych i zagranicznych targach książki. Współpracuje z najlepszymi wydawnictwami zagranicznymi. Prezentuje wysoki poziom opracowania merytorycznego. Wydaje książki licencyjne oraz opracowuje własne książki i projekty wydawnicze. Współpracuje z najlepszymi tłumaczami, redaktorami, drukarniami. Zatrudnia 62 pracowników etatowych i posiada kilkuset stałych współpracowników.
WWW: www.muza.com.pl

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego – jest jednym z najważniejszych polskich wydawnictw naukowych o zasięgu międzynarodowym, rozpowszechniającym polskie osiągnięcia naukowe na całym świecie.
WWW: www.wuj.pl

Wydawnictwo Wielka Litera

Wydawnictwo Wielka Litera powstało jesienią 2011 roku. Publikuje beletrystykę oraz literaturę faktu polską i zagraniczną.
WWW: www.wielkalitera.pl

Portale/Strony internetowe: 

Portal internetowy „Polskie Służby”

Portal internetowy „Polskie Służby” – o służbach dla służb
WWW: http://polskie-sluzby.pl/

Zapisane w kronikach

ZAPISANE 200x135Strona poświęcona temu jak mówiono i pisano o Polsce i Polakach w różnych momentach historii. Znajdziecie tutaj wiele cytatów znanych postaci historycznych oraz ich historię. Zdania pozytywne i negatywne, ale zawsze ciekawe.
WWW: http://zapisane-w-kronikach.blogspot.com/

Imperium Romanum

logo_irNajwiększa polska strona poświęcona historii starożytnego Rzymu. Głównym celem witryny jest stworzenie ogromnej bazy informacji o Imperium Romanum i propagowanie tejże wiedzy poprzez internet.
WWW: http://www.imperiumromanum.edu.pl

Fundacja Twój Ruch

twoj_ruchJednym z celów Fundacji jest wspieranie młodych twórców, motywowanie do działania poprzez połączenie literatury i grafiki. Twój Ruch promuje także kulturę ?przez duże K? oraz historię Polski i patriotyzm w jak najatrakcyjniejszym dla młodych wydaniu.
WWW: http://twojruch.net