4 ofiary strzelaniny w bazie wojskowej Marynarki Wojennej w Waszyngtonie

Cztery osoby zginęły, a osiem zostało rannych w wyniku strzelaniny w bazie amerykańskiej Marynarki Wojennej w Waszyngtonie ? poinformowała stacja NBC.Wiadomość o poszkodowanych potwierdziła Marynarka Wojenna. Na razie nie wiadomo, ile osób odpowiada za masakrę.
Strzały padły po godz. 8 rano czasu miejscowego. Zamaskowany i uzbrojony napastnik (albo napastnicy) wdarł się do dowództwa Marynarki Wojennej. Świadkowie mówią, że słyszeli kilkanaście wystrzałów. Amerykańskie media od razu podawały, że poszkodowanych może być nawet kilkanaście osób. Trwa obława na napastnika.
[Update]: Według najnowszych doniesień napastników było trzech. Dwóch z nich zostało unieszkodliwionych (jeden został zastrzelony),a trzeci napastnik wciąż przebywa na terenie bazy.
Źródło/ tvp.info

Źródło/ tvp.info

Źródło: tvp.info

Komentarze

Absolwent historii i politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowany geografią polityczną świata i aspektami działalności Unii Europejskiej. Jak sam podkreśla, jego konikiem jest historia III Rzeszy, a także kampanie wyborcze w USA.