Leopard 2A4 z 10. Brygady Kawalerii Pancernej. / Wikimedia Commons.

Pożar polskiego Leoparda 2A4

W czasie ćwiczeń na poligonie w Świętoszowie doszło do zapalenia się jednego z czołgów Leopard 2A4, w wyniku czego rannych zostało czterech żołnierzy.

W związku z wypadkiem kpt. Adriana Wołyńska z 10 Brygady Kawalerii Pancernej poinformowała, że:

W Świętoszowie od 7 września odbywało się szkolenie poligonowe pododdziałów 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Dziś, około godziny 13.20, podczas ćwiczeń wydarzył się wypadek. Zapalił się jeden z czołgów Leopard 2A4. Poparzonych zostało czterech żołnierzy. Poszkodowanym natychmiast udzielono pierwszej pomocy medycznej.

Z kolei rzecznik prasowy 10 BKPanc. ppłk Artur Goławski powiedział, że nie wiadomo jeszcze, dlaczego do wypadku doszło i zapewnił, że okoliczności zbada komisja, która została powołana w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Dodał, że życiu poparzonym żołnierzom nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.