fot. Jerzy Strzelecki / Wikimedia Commons

Absurdów ciąg dalszy. Wypłacimy zasiłki dla żołnierzy Armii Czerwonej i ofiar Holocaustu.

Brawo MSZ! Jesteśmy pełni podziwu dla dokonań naszego twittministerstwa w sprawie kłamstw jakie są powielane pod naszym adresem. Mamy nadzieję, że wygodnie siedzi się w tych fotelach za kilkanaście tysięcy…i że już nie długo.

Polska wypłaci zasiłek żydom ocalonym z Holocaustu. Tak, Polska. Nie Niemcy… oni są przecież ofiarami nazizmu. Jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście to przypominam, że François Hollande w uroczystość upamiętniającą lądowanie w Normandii wypowiedział bardzo znamienne zdanie: „Chcę wspomnieć również odwagę Niemców, także będących ofiarami nazizmu, wplątanych w wojnę, która nie była ich”. Biedni Niemcy… Wychodzi więc na to, że naziści byli z Polski ponieważ to my będziemy wypłacać odszkodowania za to, że Niemcy (tfu!) naziści podbili nas i mordowali nas na naszych ziemiach. Ale to nie wszystko! O zasiłek mogą również występować rodziny żołnierzy Armii Czerwonej. O odszkodowaniach dla Polaków jakoś na razie nie słychać. Najpierw widocznie musimy wszystkich przeprosić. Przepraszamy cały świat – za „polish death camps”! Przepraszamy Rosjan za Lenina i Stalina! Niemców – za Hitlera! Żydów – za holocaust. Komunistów – za te cholerne, odwieczne dążenie do wolności.

mosze

Źródło: fb.com/lemingopedia

Jesteśmy narodem, który poniósł największe straty w ludziach w czasie II Wojny Światowej – ok.20% ludności, zrujnowano nam dosłownie wszystko  i zostawiono na pastwę komunizmu mimo pięknie brzmiących deklaracji przyjaźni, gwarantów i sojuszów.

Brawo politycy! Widać nadstawienie drugiego policzka Wam nie wystarczyło… więc nadstawiliście inną część ciała. Przyjrzyjcie się uważnie jak powinny wyglądać starania o zachowanie pamięci historycznej, kreowanie polityki na szczeblu międzynarodowym i dbałość o interesy własnego narodu. A teraz porównajmy to z działaniami podejmowanymi na naszej rodzimej scenie politycznej. Dobrze zapamiętajmy tę lekcję i uczmy się od narodu żydowskiego tej trudnej sztuki.

Student Polityki Społecznej na UwB w Białymstoku. Ukazuje świat mediów i polityki w krzywym zwierciadle felietonu.