Chińskie czołgi i opancerzone wozy bojowe od 1950 do współczesności pod naszym patronatem medialnym

Miło Nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad książką „Chińskie czołgi i opancerzone wozy bojowe od 1950 do współczesności”, która ukazała się w ramach serii „Panorama techniki wojskowej” przygotowanej przez Oficynę Wydawniczą Alma Press.

Jedyna na polskim rynku tak obszerna książka o historii rozwoju broni pancernej w Chinach – czołowym mocarstwie świata. Po okresie produkcji licencyjnej i kopiowania czołgów i innych wozów bojowych pochodzących z ZSRR w Chinach drogą ewolucji opracowano wiele nowoczesnych typów czołgów, bojowych wozów piechoty i dział samobieżnych. Ten leksykon zawiera szczegółowe opisy podstawowych typów czołgów i innych pojazdów stanowiących obecnie uzbrojenie armii chińskiej. Ich uzupełnieniem jest ponad 100 barwnych ilustracji, na których ukazano oznakowania i barwy maskujące.  

W książce przedstawiono rozwój czołgów i opancerzonych wozów bojowych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej w okresie ostatnich 70 lat.

Publikacja stanowi szczegółowy przewodnik prezentujący czołgi podstawowe od pierwszych Typ 58, Typ 62 i Typ 85 po najnowsze pojazdy: czołg Typ 99, transporter opancerzony ZBL-09, armatohaubicę samobieżną ZBL-05 kal. 155 mm oraz samobieżny rakietowo-artyleryjski system przeciwlotniczy Typ 95.

Zawiera ponad 100 barwnych ilustracji, na których starannie odwzorowano autentyczne oznakowania i barwy maskujące czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych. 

Martin J. Dougherty jest pisarzem i wydawca specjalizującym się w technice wojskowej, konfliktach zbrojnych i doktrynach militarnych. Obszar jego zainteresowań jako autora rozciąga się od spraw wojennomorskich po opancerzone wozy bojowe i bezpieczeństwo osobiste. Napisał kilkadziesiesiąt książek, m.in. Small Arms Visual Encyclopedia, Tanks of World War II, Modern Weapons (Compared & Contrasted) i Top 50 Tanks.  

> > Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.