„301 Dywizjon Bombowy 1940-1943” pod naszym patronatem medialnym

Miło Nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad książką ?301 Dywizjon Bombowy 1940 – 1943?, autorstwa Piotra Hodyry, której wydawcą jest Wydawnictwo Alma-Press.

Nigdy w dziejach ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. Te wypowiedziane przez Winstona Churchilla słowa na ogół kojarzone są z męstwem i poświęceniem wyłącznie lotników myśliwskich. Tymczasem już w kolejnym zdaniu premier rządu Jego Królewskiej Mości dodał: (…) nie możemy zapominać, iż przez cały ten czas, noc w noc, miesiąc po miesiącu, nasze dywizjony bombowe wyruszają daleko w głąb Niemiec, odnajdują swe cele w ciemnościach (…), przeprowadzają ataki, często w ciężkim ogniu, często ponosząc poważne straty (…), zadając druzgocące ciosy całej technicznej i wojennej strukturze nazistowskiej potęgi. Tak jak brytyjskie Royal Air Force to nie tylko osławieni w Bitwie o Anglię piloci Fighter Command, Polskie Siły Powietrzne w Wielkiej Brytanii nie składały się wyłącznie z dywizjonów 302 i 303. W ich skład wchodziły dziesiątki innych jednostek, wśród nich 301 Dywizjon Bombowy, którego historię, lotników i ich poświęcenie autor stara się przybliżyć. Po gorących czterech miesiącach lata 1940 roku to właśnie Bomber Command wzięło na siebie główny ciężar prowadzenia wojny. Noc w noc, miesiąc po miesiącu, do czasu lądowania wojsk alianckich w Normandii, było główną siłą prowadzącą działania ofensywne przeciwko militarnej potędze III Rzeszy w zachodniej Europie.


301-dywizjon-bombowy-1940-1943Autor: Piotr Hodyra

Tytuł: 301 Dywizjon Bombowy 1940-1943

Wydawnictwo: Wydawnictwo Alma-Press

Oprawa: Twarda, foliowana

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-7020-664-2

Liczba stron: 168

Format: 17 x 24 cm

>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.