Kolejne książki Wydawnictwa Alma-Press pod Naszym patronatem medialnym

Miło Nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad trzema książkami z serii „Panorama techniki wojskowej” przygotowanymi przez Oficynę Wydawniczą Alma ? Press.

 

101 słynnych samolotów myśliwskich

Książka prezentuje 101 szeroko znanych samolotów myśliwskich od okresu I wojny światowej po czasy współczesne. Zawiera opis wszystkich rodzajów myśliwców, od samolotów dwu-, a nawet trójpłatowych, przez myśliwce pokładowe stosowane na lotniskowcach po samoloty odrzutowe, ze zmienną geometrią skrzydeł i niewykrywalne przez urządzenia radiolokacyjne.

Każdy rozdział zawiera krótki opis rozwoju i historii danego samolotu, informacje o najważniejszych cechach konstrukcyjnych i dane taktyczno-techniczne. Książka ? zilustrowana ponad 200 zdjęciami i sylwetkami barwnymi ? jest nowoczesnym przewodnikiem dla fanów lotnictwa wojskowego.

Autor: Robert Jackson

Tytuł: 101 słynnych samolotów myśliwskich. Legendarne myśliwce od I wojny światowej do dzisiaj/ 101 Great Fighters

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma ? Press

Oprawa: Twarda, foliowana

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-7020-662-8

Liczba stron: 112

Format: 20,5 x 25,0 cm

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

 

101 słynnych czołgów

Książka zawiera opisy 101 słynnych wozów bojowych ? czołgów i dział samobieżnych ? od I wojny światowej po czasy współczesne. Poczynając od pierwszego brytyjskiego wozu opancerzonego na podwoziu gąsienicowym Little Willie z 1915 roku, poznajemy czołgi z obydwu wojen światowych, z okresu zimnej wojny i najnowocześniejsze wozy bojowe, które niedawno wzięły udział w działaniach zbrojnych na wschodzie Ukrainy, na Kaukazie, w Gruzji i na Bliskim Wschodzie.

Kolejne podrozdziały zawierają krótki opis rozwoju i historii bojowej danego wozu pancernego, a także dane taktyczno-techniczne. Książka zilustrowana jest ponad 200 zdjęciami i barwnymi rysunkami pojazdów.

Autor: Robert Jackson

Tytuł: 101 słynnych czołgów. Legendarne czołgi od I wojny światowej do dzisiaj / 101 Great Tanks

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczna Alma-Press

Oprawa: Twarda, foliowana

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-7020-659-8

Liczba stron: 112

Format: 20,5 x 25,0 cm

>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Broń pancerna III Rzeszy. Tom 3

Książka zawiera opisy 21 typów i kilkunastu wersji najważniejszych czołgów przeciwlotniczych i samobieżnych haubic, armat i moździerzy III Rzeszy używanych podczas II wojny światowej. Przedstawiono historię rozwoju pojazdów, wszystkie wersje i odmiany, a także zastosowanie bojowe. Obszernie opisano budowę wozów, akcentując nowatorskie rozwiązania techniczne. Opis każdego pojazdu ilustrowany jest barwną sylwetką boczną, jednym lub kilkoma rysunkami w czterech rzutach oraz zdjęciami. We wstępie Autor wyjaśnia, czym różniły się czołg przeciwlotnicze od samobieżnych dział przeciwlotniczych i dlaczego Niemcy nie produkowali dział samobieżnych na podwoziach kołowych. Książka jest trzecim tomem cyklu leksykonów, w których zaprezentowane zostanie uzbrojenie Panzerwaffe.

Autor: Andrzej Zasieczny

Tytuł: Broń pancerna III Rzeszy. Tom 3. Czołgi przeciwlotnicze, samobieżne haubice i moździerze, czołgi-miotacze ognia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma ? Press

Oprawa: Twarda, foliowana

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-7020-673-4

Liczba stron: 160

Format: 17,0 x 24,0 cm

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.